Strona główna

Gmina Gorlice

Dla Przedsiębiorców

Bezpłatne spotkania informacyjne z "Niskich podatków"

Z początkiem lipca wchodzą w życie zmiany w prawie podatkowym dla osób fizycznych i przedsiębiorców pod nazwą "Niskie podatki".  Izba Administracji Skarbowej przygotowała możliwość uzyskania informacji na wiele sposobów - bezpłatne webinary i szkolenia. Pierwsze we wtorek, 28 czerwca br.

Program Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2021 – 2027

Komisja Europejska zatwierdziła nowy Program Współpracy Transgranicznej Interreg Polska – Słowacja 2021 – 2027. Pojawia się zatem możliwość zdobycia dofinansowania na wspólne, transgraniczne projekty wdrażane na polsko – słowackim pograniczu.
27 października 2022 r. w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie informacyjne.

Komunikat ws. III raty opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych

Urząd Gminy Gorlice przypomina Przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Wójta Gminy, że 30 września 2022 r. (piątek) mija termin dokonania wpłaty III raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń w roku bieżącym.
   

Projekt „Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego”

Informujemy, że Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląscy Pracodawcy realizują ogólnopolski projekt „Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego”.

Wsparcie w projekcie polega na refundacji do 80% kosztów szkoleń zgodnych z Rekomendacjami Sektorowej Rady ds. kompetencji w Budownictwie. Oferujemy wsparcie do 7 953,60 zł na jednego pracownika.
   

Ostatnie dni na ubieganie się o wsparcie na małe przetwórstwo i RHD

O pomoc mogą ubiegać się dwie grupy wnioskodawców. Pierwsza to rolnicy, domownicy lub małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Druga grupa to rolnicy lub ich małżonkowie, którzy prowadzą lub podejmują działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD), jednak nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Bezpłatny projekt szkoleniowy

WEŹ UDZIAŁ W PROJEKCIE!
w którym uczymy małe firmy JAK PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ I ZWIĘKSZYĆ ZYSKI FIRMY

ZMIANY W CEIDG PO 13 GRUDNIA 2021 R.

Od 13 grudnia 2021 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadza zmiany w obsłudze rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co wiąże się również z publikacją nowych wzorów formularzy CEIDG.


KAS - bezpłatne szkolenia

Krajowa Administracja Skarbowa województwa małopolskiego zaprasza na bezpłatne szkolenia on-line.

„Vademecum na czas pandemii - dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm

Z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie opracowało „Vademecum na czas pandemii - dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej - w związku z COVID-19”.
   

#StartUP Małopolska

#StartUP Małopolska to program szkoleniowo-mentorski dla firm MŚP z Małopolski działających na rynku nie dłużej niż 3 lata (wg stanu na dzień 1.04.2020 r.). Jest on kierowany przede wszystkim do startupów wdrażających innowacyjne rozwiązania.
Program obejmuje m.in. indywidualne konsultacje z mentorami (aż 30 godzin dla każdej firmy), specjalistyczne warsztaty w obszarach kluczowych dla rozwoju firmy (takich jak m.in. marketing, sprzedaż, prezentacja oferty), udział firm w wydarzeniach branżowych i startupowych.
Rekrutacja do 8. edycji #StartUP Małopolska trwa do 10 października.
[1] [2] [3] [4] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny