Strona główna

Gmina Gorlice

Ogłoszenia

   

Rusza program "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2022 rok.

Gmina Gorlice przystępuje do realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok. Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
Zgłoszenia prosimy kierować do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach. Liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszenia.
   

Życzenia Wielkanocne

Niech Zmartwychwstały Pan Jezus
Napełni serca miłością i pokojem.
Niech przemieni każdy smutek w radość,
każdy płacz i zmartwienie
w szczęście i nadzieję.
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą

Przewodniczący Rady Gminy Gorlice 
Mieczysław Skowron

Wójt Gminy Gorlice
Jan Przybylski
   

RCB - poradnik "Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało  poradnik „Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny". Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa.

Spotkanie dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej lub uzyskania pożyczki na utworzenie stanowiska pracy

MCP zaprasza na spotkanie online dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej lub uzyskania pożyczki na utworzenie stanowiska pracy.
   

Setne urodziny Pani Eugeni Szpyrka

29 marca 2022 roku swoje setne urodziny obchodziła Pani Eugenia Szpyrka.

Z tej okazji Jubilatce wizytę złożyli Wójt Gminy Gorlice – Pan Jan Przybylski, Przewodniczący Rady Gminy Gorlice – Pan Mieczysław Skowron, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach – Pan Sławomir Sikora oraz Sołtys miejscowości Zagórzany Pan Michał Pyrcioch. Przybyli goście wręczyli kwiaty i upominek oraz  złożyli  Jubilatce życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.  Wójt Gminy Pan Jan Przybylski przekazał na ręce pani Eugenii list gratulacyjny od Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Pana Mateusza Morawieckiego i Wojewody Małopolskiego  Pana Łukasza Kmity.
   

Wojewódzkie Halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W sobotę 26 marca 2022 roku w hali sportowej w Przytkowicach w powiecie wadowickim, odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Gminę Gorlice reprezentowała Martyna Krupczak z OSP Bystra – najlepsza w powiecie gorlickim w starcie indywidualnym.
   

Polska Od Kuchni - zmiana terminy przyjmowania zgłoszeń dla KGW

Zmiana terminu przyjmowania zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich - termin został wydłużony do 15 kwietnia 2022 roku.
   

Uwaga WILK! Apel do mieszkańców!

Drodzy Mieszkańcy,
w związku z pojawiającym się sygnałami dotyczącymi obecności wilków na terenie naszej Gminy prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie poniższych zasad!
   

Apel o niewypalanie traw i pozostałości roślinnych

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zwraca się do wszystkich z apelem  o niewypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych oraz bezwzględne przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.
   

Spotkanie informacyjne w ramach Programu Czyste Powietrze

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków w ramach Programu Czyste Powietrze oraz obowiązku Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) które odbędzie się 23 marca o godz. 15.00 w budynku WDK w Szymbarku.
« [1] ... [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] ... [40] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny