Strona główna

Gmina Gorlice

Ogłoszenia

   

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki

W tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Matki wszystkim Mamom najlepsze życzenia i podziękowania za troskę, mądrość, cierpliwość oraz każdą chwilę pełną miłości składają Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski oraz Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Mieczysław Skowron.

Dokonałeś samospisu? Weź udział w Loterii i zdobądź jedną z setek nagród

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Loterii Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 dostępnej na stronie https://loteria.spis.gov.pl/

Informacja dotyczaca oceny energetycznej budynku w ramach RPOWM

Uprzejmie informujemy, że wykonanie oceny energetycznej budynku, która jest jednym z warunków  wymiany starych źródeł ciepła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, przez audytorów/ankieterów działających na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM) jest zawsze bezpłatne dla mieszkańców Małopolski, którzy zgłosili się i zostali zakwalifikowani do udziału w Programie w swoich Gminach. 

Informacja o ćwiczeniu systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców

Wójt Gminy Gorlice uprzejmie informuje, że w dniach 17-21 maja br. odbędzie się ćwiczenie pk. „RENEGADE/SAREX/21” o zasięgu krajowym z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej.

W ramach ćwiczenia w dniu 20 maja 2021 r. w godz. od 8:00 do 11:00  planowane jest użycie  sygnałów alarmowych emitowanych przez syreny alarmowe, informujących
o zagrożeniu z powietrza

Ogłoszenie alarmu to modulowany dźwięk syreny alarmowej trwający 3 minuty,

Odwołanie alarmu to ciągły dźwięk syreny alarmowej trwający także 3 minuty.

Zarządzenie Wójta w sprawie przyznania dotacji

Wójt Gminy przyznał dotację na realizację roku 2021 zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

   

5. edycja Budżetu Obywatelskiego Małopolska czeka na Twój głos

Zawalczmy o 18 defibrylatorów AED do zamontowania w specjalnych kapsułach na remizach powiatu gorlickiego w tym przy OSP Szymbark oraz OSP Zagórzany.

Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz głosowania dostępne są na stronie: https://bo.malopolska.pl/

Przeglądy hodowlane koni

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zawiadamia, że organizuje wiosenne przeglądy hodowlane koni.

Kolejne dofinansowania do wymiany kotłów

W związku z kolejnym naborem na dofinansowanie do wymiany kotłów, Gmina Gorlice zaprasza mieszkańców do składania deklaracji uczestnictwa.

Dofinansowanie można uzyskać na:
- wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe (drewno, węgiel), na źródła ciepła z certyfikatem Ecidesign, wykorzystujące biomasę (pelet) lub ekogroszek;

- wykonanie wewnętrznych instalacji w budynku, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowego systemu ogrzewania.

Deklaracje należy dostarczyć do Urzędu Gminy Gorlice

do dnia 21.05.2021 r. do godziny 13:00.
   

„Mamo! Mamo! Mammobus!”

W dniu 21 maja 2021 r. do miejscowości Gorlice przyjeżdża mammobus, w którym w godzinach od 9:00 do 17:00 będzie można wykonać mammografię.
Zapraszamy ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat. Mammografia jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i wykonywana jest niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.
   

Remont ławy wiszącej - zmiana terminu

Wójt Gminy informuję, iż na prośbę mieszkańców przesunięty został termin konserwacji ławy wiszącej na rzece Ropie w Ropicy Polskiej. W porozumieniu z wykonawcą obiekt będzie zamknięty w okresie wakacyjnym w terminie od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
« [1] ... [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] ... [29] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny