Strona główna

Gmina Gorlice

Ogłoszenia »

Zapewnienie podstawowej dostępności Szkół Podstawowych w Bystrej i Zagórzanach projektu Dostępna Szkoła

„Zapewnienie podstawowej dostępności Szkół Podstawowych w Bystrej i Zagórzanach zlokalizowanych w Gminie Gorlice” z projektu Dostępna Szkoła

Gmina Gorlice realizuje przedsięwzięcie grantowe pn. „Zapewnienie podstawowej dostępności Szkół Podstawowych w Bystrej i Zagórzanach zlokalizowanych w Gminie Gorlice”, na które otrzymała dofinansowanie w kwocie 1.350.000 zł. Zadanie jest realizowane w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

W szkołach zostaną zamontowane windy, dostosowane dojścia i wejścia do budynków dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, nastąpi remont łazienek, korytarzy, schodów.

W ramach projektu zatrudnieni specjaliści będą prowadzić dodatkowe zajęcia dla uczniów z różnymi potrzebami. Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt, meble, laptopy i komputery stacjonarne, wspomagające realizację procesu dydaktycznego z zastosowaniem zróżnicowanych rozwiązań wspierających specjalne potrzeby edukacyjne uczniów. Nauczyciele otrzymają dofinansowanie do studiów podyplomowych, a pracownicy szkół skorzystają ze szkoleń.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny