Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

VI Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu

Londyn, Barcelona, Warszawa, Krynica …Szymbark. Wiele miast i miejscowości zaznacza się na biegowej mapie świata. Cieszymy się, że Szymbark po raz szósty dołącza do organizacji sportowych imprez, które nabierają rangi dzięki uczestnictwu wielu znakomitych biegaczy oraz coraz liczniejszej grupie amatorów zdrowego stylu życia.
   

Piknik Rodzinny w Kobylance

W niedzielę 9 września 2012 r. w Kobylance odbył się Piknik Rodzinny z okazji 670-lecia powstania wsi Kobylanka. Festyn rozpoczął mecz piłki nożnej oraz odczyt rysu historycznego Kobylanki. Następnie odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Z folklorem warszawskim wystąpił zespół „PRASKIE MAŁMAZYJE” z Warszawy, a folklor pogórzański przedstawiły zespoły regionalne „Kobylanie” i „Polanie” z Kobylanki. Gwiazdą wieczoru był zespołu SIKLAWA, który zaprezentował folklor góralski w nowych aranżacjach.

   

Absolutorium dla Wójta

W dniu 25 czerwca 2012 roku odbyła sią XV sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy, które radni jednogłośnie przegłosowali.

   

Obchody 670-lecia Kobylanki

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance – w dniu patrona Parafii św. Jana Chrzciciela, odbyła się uroczysta msza św. z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 670-lecia lokacji wsi Kobylanka. Mszę koncelebrował ks. Proboszcz Jan Potoplak. Po mszy św. dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej tą rocznicę.

   

Złote Gody – medale dla par, które są małżeństwem 50 lat

W dniu 23 maja 2012 r. w Gorlicach odbyła się radosna uroczystość – 48 par małżeńskich obchodziło 50. rocznicę zawarcia przez nich związku małżeńskiego.

Dla dostojnych jubilatów władze Miasta Gorlice i Gminy Gorlice zorganizowały tradycyjne spotkanie połączone z uroczystym wręczeniem okolicznościowych medali.

   

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Dominikowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   

Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach

Członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach podejmują działania na rzecz osób potrzebujących, chorych. Dzięki zaangażowaniu szkół z terenu powiatu, ich uczniowie zrzeszeni w szkolnych klubach wolontariatu odwiedzili oddziały szpitalne, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych. Centrum skupia blisko 100 osób – wolontariuszy. W piątek, 9 marca 2012 r., członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu odwiedzili Wójta Gminy Gorlice, któremu przekazali koszulkę oraz identyfikator wolontariusza.

   

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Stróżówce

Tradycją w działalności wychowawczej i artystycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce jest organizowanie każdego roku, na zakończenie okresu kolędowania, spotkania, podczas którego prezentuje się przedstawienia jasełkowe, śpiewa kolędy i pastorałki, wspomina dawne regionalne zwyczaje Bożonarodzeniowe i Noworoczne.
   

Rada Gminy uchwaliła budżet na 2012 rok

W dniu 28 grudnia 2011 r. odbyła się XI sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było podjęcie uchwały budżetowej na rok 2012. Dochody gminy ustalono na 48 mln zł, wydatki na 51,9 mln zł, deficyt budżetowy wyniesie 3,9 mln zł. W planie wydatków najwięcej środków finansowych zostanie przeznaczonych na oświatę i wychowanie – 21 mln zł, pomoc społeczną – 11 mln zł i inwestycje – 9 mln zł.

   

Święto Niepodległości i odsłonięcie obelisku w hołdzie poległym

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Gorlice odbyły się w Kobylance i miały wyjątkowy charakter. Podczas uroczystości dokonane zostało odsłonięcie i poświęcenie obelisku z tablicą upamiętniającą Rodaków – Żołnierzy Września i walczących na frontach II wojny światowej. 

« [1] ... [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny