Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Obchody 670-lecia Kobylanki

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance – w dniu patrona Parafii św. Jana Chrzciciela, odbyła się uroczysta msza św. z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 670-lecia lokacji wsi Kobylanka. Mszę koncelebrował ks. Proboszcz Jan Potoplak. Po mszy św. dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej tą rocznicę.

   

Złote Gody – medale dla par, które są małżeństwem 50 lat

W dniu 23 maja 2012 r. w Gorlicach odbyła się radosna uroczystość – 48 par małżeńskich obchodziło 50. rocznicę zawarcia przez nich związku małżeńskiego.

Dla dostojnych jubilatów władze Miasta Gorlice i Gminy Gorlice zorganizowały tradycyjne spotkanie połączone z uroczystym wręczeniem okolicznościowych medali.

   

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Dominikowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   

Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach

Członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach podejmują działania na rzecz osób potrzebujących, chorych. Dzięki zaangażowaniu szkół z terenu powiatu, ich uczniowie zrzeszeni w szkolnych klubach wolontariatu odwiedzili oddziały szpitalne, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych. Centrum skupia blisko 100 osób – wolontariuszy. W piątek, 9 marca 2012 r., członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu odwiedzili Wójta Gminy Gorlice, któremu przekazali koszulkę oraz identyfikator wolontariusza.

   

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Stróżówce

Tradycją w działalności wychowawczej i artystycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce jest organizowanie każdego roku, na zakończenie okresu kolędowania, spotkania, podczas którego prezentuje się przedstawienia jasełkowe, śpiewa kolędy i pastorałki, wspomina dawne regionalne zwyczaje Bożonarodzeniowe i Noworoczne.
   

Rada Gminy uchwaliła budżet na 2012 rok

W dniu 28 grudnia 2011 r. odbyła się XI sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było podjęcie uchwały budżetowej na rok 2012. Dochody gminy ustalono na 48 mln zł, wydatki na 51,9 mln zł, deficyt budżetowy wyniesie 3,9 mln zł. W planie wydatków najwięcej środków finansowych zostanie przeznaczonych na oświatę i wychowanie – 21 mln zł, pomoc społeczną – 11 mln zł i inwestycje – 9 mln zł.

   

Święto Niepodległości i odsłonięcie obelisku w hołdzie poległym

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Gorlice odbyły się w Kobylance i miały wyjątkowy charakter. Podczas uroczystości dokonane zostało odsłonięcie i poświęcenie obelisku z tablicą upamiętniającą Rodaków – Żołnierzy Września i walczących na frontach II wojny światowej. 

   

80. rocznica śmierci Aleksandra hr. Skrzyńskiego

Słoneczny sobotni poranek 24 września 2011 r. zgromadził chcących upamiętnić 80. rocznicę tragicznej śmierci Aleksandra hr. Skrzyńskiego. Postać nietuzinkowa, bo doktor praw, dyplomata, trzykrotny minister spraw zagranicznych II Rzeczypospolitej, w końcu premier rządu „zgody narodowej” (1925/1926). Aleksander hr. Skrzyński zginął w wypadku samochodowym 25 września 1931 roku pod Ostrowem Wielkopolskim. 

   

Piknik Rodzinny w Kwiatonowicach

W niedzielę 26 czerwca 2011 r. na terenie przy Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach odbył się Piknik Rodzinny Kwiatonowice 2011. Program imprezy przeznaczony zarówno dla młodych jak i starszych, loteria fantowa obfitująca w atrakcyjne nagrody i zespół Masters przyciągnęły do Kwiatonowic ogromną rzeszę publiczności.

Spotkanie opłatkowe w kasztelu

W szymbarskim kasztelu odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe Ryszarda Guzika, wójta gminy Gorlice, z radnymi, sołtysami, dyrektorami szkół i przedszkoli, księżmi, paniami z KGW, pracownikami gminy i innymi zaproszonymi gośćmi z terenu gminy Gorlice.

« [1] ... [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny