Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień” w Szymbarku

W dniu 22 października 2013 r. Zespół Szkół w Szymbarku wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Oświaty i Kultury w Szymbarku zorganizował IX Gminne Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień”.
   

Otwarcie Budynku Wiejskiego w Ropicy Polskiej

Wyjątkowo uroczystą oprawę miało otwarcie i oddanie do użytku, nowego obiektu Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, jakie odbyło się 19 października 2013 r. w Ropicy Polskiej.

   

VII BIEG O PUCHAR SZYMBARSKIEGO KASZTELU

Niedzielne deszczowe przedpołudnie nie wróżyło dobrze siódmej edycji Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu organizowanego przez Zespół Szkół i UKS Gryf w Szymbarku. Tuż przed rozpoczęciem imprezy słońce zaświeciło w twarze ponad 200 biegaczy z różnych kategorii wiekowych oraz licznych kibiców, którzy zgromadzili się w pobliżu szymbarskiej szkoły oraz pięknego renesansowego dworu obronnego.

   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce, już po raz trzeci, gościł w okresie wakacji uczniów z miejscowości Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku grupa kolonistów liczyła pięćdziesiąt dwoje dzieci z Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Zagórzan, Kwiatonowic, Dominikowic, Kobylanki i Moszczenicy. Uczestnicy realizowali, opracowany przez zespół nauczycieli szkoły w Stróżówce, ciekawy, oryginalny i niezwykle atrakcyjny program.
   

Absolutorium dla Wójta Gminy Gorlice

W dniu 12 czerwca 2013 roku odbyła sią XXIII sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy.
   

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 222. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół w Kwiatonowicach odbyła się uroczysta akademia.

   

Złote Gody

W dniu 18 kwietnia 2013 r. w restauracji Podzamcze 50 par z terenu miasta Gorlice i gminy Gorlice świętowało swoje Złote Gody. Dostojni jubilaci otrzymali medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Z Gminy Gorlice jedna para obchodziła 55. rocznicę ślubu, a 17 par Złote Gody.

   

Klub Aktywnego Seniora w Dominikowicach

W dniu 17 kwietnia 2013 roku, w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice, odbyło się spotkanie świąteczne dla beneficjentów.
   

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Gorlice

Uroczyste obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w dniu 9 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Stróżówce.
   

Zawody Sportowo – Pożarnicze w Gminie Gorlice

W niedzielę 23 września 2012 r. na stadionie w Zagórzanach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Głównymi celami zawodów były: ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, zmobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

« [1] ... [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny