Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce, już po raz trzeci, gościł w okresie wakacji uczniów z miejscowości Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku grupa kolonistów liczyła pięćdziesiąt dwoje dzieci z Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Zagórzan, Kwiatonowic, Dominikowic, Kobylanki i Moszczenicy. Uczestnicy realizowali, opracowany przez zespół nauczycieli szkoły w Stróżówce, ciekawy, oryginalny i niezwykle atrakcyjny program.
   

Absolutorium dla Wójta Gminy Gorlice

W dniu 12 czerwca 2013 roku odbyła sią XXIII sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy.
   

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 222. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół w Kwiatonowicach odbyła się uroczysta akademia.

   

Złote Gody

W dniu 18 kwietnia 2013 r. w restauracji Podzamcze 50 par z terenu miasta Gorlice i gminy Gorlice świętowało swoje Złote Gody. Dostojni jubilaci otrzymali medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Z Gminy Gorlice jedna para obchodziła 55. rocznicę ślubu, a 17 par Złote Gody.

   

Klub Aktywnego Seniora w Dominikowicach

W dniu 17 kwietnia 2013 roku, w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice, odbyło się spotkanie świąteczne dla beneficjentów.
   

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Gorlice

Uroczyste obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w dniu 9 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Stróżówce.
   

Zawody Sportowo – Pożarnicze w Gminie Gorlice

W niedzielę 23 września 2012 r. na stadionie w Zagórzanach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Głównymi celami zawodów były: ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, zmobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

   

VI Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu

Londyn, Barcelona, Warszawa, Krynica …Szymbark. Wiele miast i miejscowości zaznacza się na biegowej mapie świata. Cieszymy się, że Szymbark po raz szósty dołącza do organizacji sportowych imprez, które nabierają rangi dzięki uczestnictwu wielu znakomitych biegaczy oraz coraz liczniejszej grupie amatorów zdrowego stylu życia.
   

Piknik Rodzinny w Kobylance

W niedzielę 9 września 2012 r. w Kobylance odbył się Piknik Rodzinny z okazji 670-lecia powstania wsi Kobylanka. Festyn rozpoczął mecz piłki nożnej oraz odczyt rysu historycznego Kobylanki. Następnie odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Z folklorem warszawskim wystąpił zespół „PRASKIE MAŁMAZYJE” z Warszawy, a folklor pogórzański przedstawiły zespoły regionalne „Kobylanie” i „Polanie” z Kobylanki. Gwiazdą wieczoru był zespołu SIKLAWA, który zaprezentował folklor góralski w nowych aranżacjach.

   

Absolutorium dla Wójta

W dniu 25 czerwca 2012 roku odbyła sią XV sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy, które radni jednogłośnie przegłosowali.

« [1] ... [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny