Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Gorlice

Uroczyste obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w dniu 9 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Stróżówce.
   

Zawody Sportowo – Pożarnicze w Gminie Gorlice

W niedzielę 23 września 2012 r. na stadionie w Zagórzanach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Głównymi celami zawodów były: ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, zmobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

   

VI Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu

Londyn, Barcelona, Warszawa, Krynica …Szymbark. Wiele miast i miejscowości zaznacza się na biegowej mapie świata. Cieszymy się, że Szymbark po raz szósty dołącza do organizacji sportowych imprez, które nabierają rangi dzięki uczestnictwu wielu znakomitych biegaczy oraz coraz liczniejszej grupie amatorów zdrowego stylu życia.
   

Piknik Rodzinny w Kobylance

W niedzielę 9 września 2012 r. w Kobylance odbył się Piknik Rodzinny z okazji 670-lecia powstania wsi Kobylanka. Festyn rozpoczął mecz piłki nożnej oraz odczyt rysu historycznego Kobylanki. Następnie odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Z folklorem warszawskim wystąpił zespół „PRASKIE MAŁMAZYJE” z Warszawy, a folklor pogórzański przedstawiły zespoły regionalne „Kobylanie” i „Polanie” z Kobylanki. Gwiazdą wieczoru był zespołu SIKLAWA, który zaprezentował folklor góralski w nowych aranżacjach.

   

Absolutorium dla Wójta

W dniu 25 czerwca 2012 roku odbyła sią XV sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy, które radni jednogłośnie przegłosowali.

   

Obchody 670-lecia Kobylanki

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance – w dniu patrona Parafii św. Jana Chrzciciela, odbyła się uroczysta msza św. z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 670-lecia lokacji wsi Kobylanka. Mszę koncelebrował ks. Proboszcz Jan Potoplak. Po mszy św. dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej tą rocznicę.

   

Złote Gody – medale dla par, które są małżeństwem 50 lat

W dniu 23 maja 2012 r. w Gorlicach odbyła się radosna uroczystość – 48 par małżeńskich obchodziło 50. rocznicę zawarcia przez nich związku małżeńskiego.

Dla dostojnych jubilatów władze Miasta Gorlice i Gminy Gorlice zorganizowały tradycyjne spotkanie połączone z uroczystym wręczeniem okolicznościowych medali.

   

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Dominikowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   

Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach

Członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach podejmują działania na rzecz osób potrzebujących, chorych. Dzięki zaangażowaniu szkół z terenu powiatu, ich uczniowie zrzeszeni w szkolnych klubach wolontariatu odwiedzili oddziały szpitalne, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych. Centrum skupia blisko 100 osób – wolontariuszy. W piątek, 9 marca 2012 r., członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu odwiedzili Wójta Gminy Gorlice, któremu przekazali koszulkę oraz identyfikator wolontariusza.

   

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Stróżówce

Tradycją w działalności wychowawczej i artystycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce jest organizowanie każdego roku, na zakończenie okresu kolędowania, spotkania, podczas którego prezentuje się przedstawienia jasełkowe, śpiewa kolędy i pastorałki, wspomina dawne regionalne zwyczaje Bożonarodzeniowe i Noworoczne.
« [1] ... [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny