Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

95. Rocznica w Ropicy Polskiej

12 listopada 2013 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice w Ropicy Polskiej odbyły się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. (TV)

   

Święto Niepodległości w Zagórzanach

Dnia 14 listopada 2013 r.  w Zagórzanach obchody Święta Niepodległości miały formę plenerowej uroczystości patriotycznej o szerokim zasięgu środowiskowym. Program pt. Raduje się serce…Raduje się dusza! opracowany przez mgr Anetę Motykę oraz mgr Małgorzatę Stępień miał za zadnie podkreślać wyjątkowe znaczenie 95. rocznicy oraz zaangażować szerokie kręgi lokalnej społeczności.

Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień” w Szymbarku

W dniu 22 października 2013 r. Zespół Szkół w Szymbarku wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Oświaty i Kultury w Szymbarku zorganizował IX Gminne Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień”.
   

Otwarcie Budynku Wiejskiego w Ropicy Polskiej

Wyjątkowo uroczystą oprawę miało otwarcie i oddanie do użytku, nowego obiektu Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, jakie odbyło się 19 października 2013 r. w Ropicy Polskiej.

   

VII BIEG O PUCHAR SZYMBARSKIEGO KASZTELU

Niedzielne deszczowe przedpołudnie nie wróżyło dobrze siódmej edycji Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu organizowanego przez Zespół Szkół i UKS Gryf w Szymbarku. Tuż przed rozpoczęciem imprezy słońce zaświeciło w twarze ponad 200 biegaczy z różnych kategorii wiekowych oraz licznych kibiców, którzy zgromadzili się w pobliżu szymbarskiej szkoły oraz pięknego renesansowego dworu obronnego.

   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce, już po raz trzeci, gościł w okresie wakacji uczniów z miejscowości Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku grupa kolonistów liczyła pięćdziesiąt dwoje dzieci z Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Zagórzan, Kwiatonowic, Dominikowic, Kobylanki i Moszczenicy. Uczestnicy realizowali, opracowany przez zespół nauczycieli szkoły w Stróżówce, ciekawy, oryginalny i niezwykle atrakcyjny program.
   

Absolutorium dla Wójta Gminy Gorlice

W dniu 12 czerwca 2013 roku odbyła sią XXIII sesja Rady Gminy Gorlice. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium dla Wójta Gminy.
   

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 222. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół w Kwiatonowicach odbyła się uroczysta akademia.

   

Złote Gody

W dniu 18 kwietnia 2013 r. w restauracji Podzamcze 50 par z terenu miasta Gorlice i gminy Gorlice świętowało swoje Złote Gody. Dostojni jubilaci otrzymali medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Z Gminy Gorlice jedna para obchodziła 55. rocznicę ślubu, a 17 par Złote Gody.

   

Klub Aktywnego Seniora w Dominikowicach

W dniu 17 kwietnia 2013 roku, w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice, odbyło się spotkanie świąteczne dla beneficjentów.
« [1] ... [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny