Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

XIV Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Gminy Gorlice w piłce siatkowej

22 lutego 2019 roku w Sali Sportowej w Szymbarku odbyła się XIV edycja Mistrzostw Gminy Gorlice Nauczycieli i Pracowników Samorządowych w piłce siatkowej – Trójek Mieszanych.

Gospodarzem tegorocznych zmagań sportowych była Szkoła Podstawowa w Zagórzanach, a wzięło w nich udział 6 zespołów: reprezentacje Dominikowic, Szymbarku, Stróżówki, Kobylanki, Klęczan oraz Urzędu Gminy. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym, w meczach dwusetowych do 15 pkt. Zgodnie z regulaminem zawodów w  każdej z drużyn występować musiało dwóch zawodników i jedna zawodniczka. W meczach stojących momentami na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało wielkiej ambicji, poświęceń i zaciętości. Po rozegraniu całego turnieju, w którym odbyło się 15 meczy okazało się, że dwie drużyny zdobyły taka samą liczbę punktów, o wszystkim zadecydować musiały tzw. „małe punkty” zdobyte przez te zespoły.

Po dokładnym przeliczeniu zwycięzcami zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kobylance, którym udało się obronić Tytuł Mistrzów Gminy sprzed roku. Na drugim miejscu, podobnie jak rok temu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Klęczanach. Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Urzędu Gminy. IV miejsce zajęła drużyna z Szymbarku, V miejsce drużyna ze Stróżówki, a VI miejsce Dominikowice.

Na szczególne słowa uznania i wyróżnienie zasłużył zespół z Szymbarku, w którego składzie większość stanowiły kobiety. Należy podkreślić, że mimo bardzo ambitnej rywalizacji, podczas całego turnieju wśród uczestników zmagań sportowych panowała bardzo sympatyczna, miła i życzliwa atmosfera. W zakończeniu zawodów udziął wzięli Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzanach Iwona Jamro. Wręczyli oni puchary ufundowane przez Wójta Gminy Gorlice dla trzech najlepszych drużyn oraz dyplomy dla wszystkich uczestniczących ekip.

W głosowaniu przeprowadzonym przez wszystkich zawodników, wybrano  najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju. Tytuły te oraz przygotowane statuetki przypadły Bogusławowi Oleszkowiczowi z Dominikowic oraz pani Karolinie Maniak, reprezentującej Urząd Gminy.

Po oficjalnym zakończeniu turnieju i pamiątkowych zdjęciach, wszyscy uczestnicy udali się na obiad w szkolnej stołówce.
Szczególne podziękowania dla dyrektora Szkoły Podstawowej w Szymbarku Marka Dziedziaka, za udostępnienie Sali Sportowej oraz pomoc w przeprowadzeniu tego turnieju.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny