Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

O problemach komunikacyjnych powiatu z marszałkiem województwa

W dniu 8 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się spotkanie z marszałkiem województwa małopolskiego Witoldem Kozłowskim, w sprawie problemów komunikacyjnych powiatu gorlickiego, w którym uczestniczył wójt gmin Gorlice Jan Przybylski.

Spotkanie robocze było doskonałą okazją do omówienia problemów komunikacyjnych, z którymi borykają się mieszkańcy Gorlic i powiatu gorlickiego. W wydarzeniu zainicjowanym przez Witolda Kozłowskiego, marszałka województwa małopolskiego uczestniczyli m.in.: Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski, Zbigniew Starzec, wicewojewoda małopolski, Maria Gubała, starosta powiatu gorlickiego, Barbara Bartuś, poseł na sejm RP, radni województwa małopolskiego, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Dla nas każde miejsce jest ważne, nie dzielimy województwa na regiony, czy subregiony. Chcemy aby każdy zakątek Małopolski się rozwijał -podkreślił marszałek Kozłowski.

Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że jako Zarząd Województwa Małopolskiego jesteśmy otwarci na problemy powiatu gorlickiego. Jednym z najważniejszych jest brak dogodnych połączeń komunikacyjnych. Szczególnie istotna jest dalsza modernizacja drogi wojewódzkiej nr 977 łączącej Gorlice z Tarnowem i drogi krajowej nr 28 w kierunku Nowego Sącza - dodał Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich podsumowali zakończone inwestycje. Wpłyną one na poprawę dostępności powiatu i ułatwią komunikację mieszkańcom Gorlic, ale również całej południowo-wschodniej Małopolski. Są to m.in.:

Modernizacja DW 977 na odcinkach: Tarnów – Moszczenica, Tarnów – Konieczna, Moszczenica – Gorlice, Gorlice – Konieczna (do granicy państwa),
Modernizacja DW 993 i DW 979 w Gorlicach,
Rewitalizacja nawierzchni na drodze wojewódzkiej Ciężkowice – Małastów,
Zabezpieczenie osuwisk w Łękawce, Gromniku, Bednarce,
Przebudowa mostów w miejscowościach Kryg, Ropica Górna i Gromnik.

Plany na przyszłość

Rozbudowa DW 977 zakładająca budowę mostu na potoku Sękowa, a także przebudowa przepustu w Małastowie, to inwestycje, które jak dodaje Marta Maj, dyrektor ZDW mają zostać zakończone w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Oprócz tych zadań, planowane jest również opracowanie koncepcji przebudowy DW 977 polegającej na m.in. rozbudowie skrzyżowań w Siedliskach, Łużnej, Gromniku, Bogoniowicach, Tarnowcu, Tuchowie i Ciężkowicach oraz budowie ścieżki rowerowej w Sękowej.

źródło: UMWM, własne

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny