Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

II FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ROPICY POLSKIEJ

II FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ROPICY POLSKIEJ

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W 2019 roku SP w Ropicy Polskiej po raz drugi włączyła się w działania na rzecz WOŚP.

Granie rozpoczęło się już w piątek 11 stycznia, i tak jak w ubiegłym roku wszyscy chętni uczniowie wyruszyli w marszu z kijkami w kierunku kasztelu w Szymbarku. Warunkiem uczestnictwa było oczywiście wrzucenie do puszki dowolnego datku. Sobota w Ropicy Polskiej w całości poświęcona była Wielkiej Orkiestrze. Od godziny 14 00 do 15.30 na terenie szkoły oraz w sali gimnastycznej miały miejsce warsztaty kulinarne i artystyczne. Chętni mogli przygotować pizzerinki, ozdobić pierniki, wykonać biżuterię według własnego projektu lub przygotować maskę karnawałową. Dodatkową atrakcją była również możliwość wzięcia udziału w warsztatach fizyczno – chemicznych i przeprowadzeniu wiele  interesujących doświadczeń.
W trakcie trwania imprezy można było także zapisać się na przejazd terenowymi autami na trasie Ropica Polska – Bielanka – Trzy Kopce – Ropica Polska, który zorganizowany został przez Club 4x4 Gorlice. W sali gimnastycznej pojawiła się kawiarenka pełna przepysznych ciast i napojów, która funkcjonował przez cały czas trwania finału, czyli do godziny prawie 19. Atrakcjami towarzyszącymi były też stare motocykle, przy których każdy mógł zrobić sobie zdjęcie oraz rodeo.

Podstawą szkolnego finału, tak jak w minionym roku były licytacje. To one z reguły cieszą się największym zainteresowaniem. Dzięki sponsorom udało się pozyskać wiele fantastycznych gadżetów. Wylicytowano 13 srebrnych serduszek z grawerunkiem WOŚP, kolację w restauracji „Bacówka” w Zakopanem, weekend w Zakopanem w pensjonacie „U Lampy”, bilety do kina Kolory w Gorlicach, zestawy herbat Basilur, jednodniową wycieczkę w dowolne miejsce ufundowaną przez Studio Activ Gorlice, karnety do Dark Pubu, torebkę firmy Monnari, 4 płyty zespołu dziecięcego Turbo Anioły z Kobylanki, tort w kształcie serca, prace plastyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej i wiele innych wspaniałych przedmiotów.

Licytacje przeplatane były występami dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Na scenie pojawiła się grupa kolędnicza przygotowana przez panią Marzenę Podobińską - instruktorkę OKGG. Ponadto w wielkie granie zgodzili się włączyć również zaproszeni goście. Na scenie wystąpił zespół dziecięcy Turbo Anioły z Kobylanki prowadzony przez ks. Jana Gierlaka MS oraz chór kameralny Belfersingers z Gorlic. Obydwa koncerty były fenomenalne. W ramach szkolnego finału można było także stworzyć Łańcuch Dobrych Serc.

Drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się 13 stycznia. Dzięki uprzejmości księży z Ropicy Polskiej, Kobylanki oraz Zagórzan wolontariusze z puszkami dyżurowali w okolicach kościołów przed mszami i po ich zakończeniu.

Dzięki hojności nie tylko mieszkańców Ropicy Polskiej, ale także mieszkańców Gminy Gorlice udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych, a więc dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Przygotowanie finału WOŚP to nie lada wyzwanie, ale szczytny cel pomaga się zmobilizować, bo POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.

Organizatorami II Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ropicy Polskiej byli Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej, Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe Wsi Ropica Polska – Grupa Aktywni Górą.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny