Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

IV Spartakiada – Senioriada

Jak co roku, 10 października 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się IV Spartakiada – Senioriada. Spartakiada zorganizowana była przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Dominikowice w ramach projektu Aktywni Seniorzy w Powiecie Gorlickim, przy współpracy Ośrodka Kultury Gminy Gorlice i gościnnej jak zawsze, otwartej  na takie działania  Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej.

Wzięło w niej udział 74 seniorów z ośmiu wiosek z terenu gminy Gorlice: Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kwiatonowic, Kobylanki, Dominikowic, Bystrej oraz Zagórzan.

Celem imprezy była sportowa rywalizacja w duchu fair play, promowanie aktywnego trybu życia seniorów oraz integracja środowiska seniorów.

Całą spartakiadę przeprowadziły panie Wioletta Podsadowska oraz Marzena Podobińska przy wsparciu młodzieży szkolnej.

Zawodnicy rywalizowali w 11 konkurencjach sportowych: m.in. przenoszenie piłek pałeczkami,, układanie wieży, skoki na dużej piłce, rzuty do kosza, strzały do bramki, łowienie nakrętek.  

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Kobylanki, drugie – seniorzy z Klęczan natomiast drużyna z Ropicy Polskiej uplasowała się na III miejscu.

Wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik wręczył zwycięskim drużynom puchary, gratulując jednocześnie wszystkim seniorom wytrwałości oraz pogody ducha, która towarzyszyła podczas trwania imprezy.  Zaznaczył, że cieszy go fakt, iż tak wielu seniorów włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Jak podkreśliła Renata Dulęba – wiceprezes stowarzyszenia, wszyscy seniorzy są zwycięzcami Senioriady i dlatego też każdy z uczestników otrzymał złoty medal.

Po zakończonej Spartakiadzie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Spartakiada została sfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny