Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Niedziela w Filharmonii Rzeszowskiej

Niedziela w Filharmonii Rzeszowskiej

Kolejny udany wyjazd w niedzielne popołudnie, 14.20.2018, grupa 55 seniorów udała się jak zawsze do Rzeszowa na przedstawienie teatralne „Czy Ty to Ty?” Teatru Capital  z Warszawy.

Ten spektakl był zupełnie inny od tych, które mogliśmy oglądać do tej pory. Tym razem była to komedia obyczajowa, skłaniająca do głębszej refleksji, a nawet dyskusji.
Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta codziennymi obowiązkami Honey, przygotowuje rodzinny obiad. Każde z nich skupione na swoich rutynowych działaniach, nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza... Bo On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót...  
Była to przezabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. Uwikłani w schematy, codzienną rutynę, gubimy swoje marzenia.
Na scenie zagrali Daria Widawska, Marzena Rogalska, Michał Rolnicki i Łukasz Nowicki.
Warto było, seniorzy jak zawsze byli  zachwyceni.

Wyjazd zrealizowany w ramach zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku i młodzieży na terenie gminy Gorlice”. Realizatorem zadania były zaprzyjaźnione Stowarzyszenia z Dominikowic i Ropicy Polskiej.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny