Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie GorlicePlacówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Gorlice

Gmina Gorlice od stycznia 2018 r. realizuje projekt mający na celu utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Wartość całego projektu wynosi 2 778 635,75 zł.

W ramach przedsięwzięcia utworzono Placówkę Wsparcia Dziennego „Feniks” w Stróżówce z 4 filiami w: Dominikowicach, Klęczanach, Kobylance i Ropicy Polskiej. Prowadzenie placówki zostało zlecone w drodze otwartego konkursu ofert Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu Wsi Dominikowice. Placówka rozpoczęła swoją działalność w czerwcu br., prowadzone zajęcia cieszą się powodzeniem i uznaniem zarówno dzieci jak i rodziców.

Placówka czynna była w okresie wakacyjnym w stałych porach, a oprócz codziennych zajęć opiekuńczych i rozwijających zainteresowania systematycznie wg harmonogramu realizowane były zajęcia animacyjne, zajęcia gry w szachy i zajęcia na basenie. Ponadto dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach muzycznych w ramach współpracy z OKGG w Dominikowicach. Dzieci zrekrutowane i uczęszczające do placówki wsparcia dziennego codziennie mogły liczyć na smaczne drugie śniadanie, które niezaprzeczalnie dodawało energii.
W lipcu dzieci wraz z opiekunami miały możliwość uczestniczyć w całodziennej wycieczce do Pienińskiego Muzeum Parku Narodowego w Krościenku, gdzie mogły podziwiać walory przyrodnicze Parku. Drugim punktem wycieczki był pobyt na termach w Bukowinie. Wychowankowie spędzili wspaniały dzień, oczywiście nie zabrakło prowiantu na drogę, który po kilkugodzinnym pobycie w basenie znikał w okamgnieniu. Całodzienna wyprawa sprawiła, że wieczorem zmęczeni jednak z uśmiechami na twarzy wrócili do domów.

Największa atrakcja zaplanowana została na koniec wakacji – 45 dzieci wraz z 5 opiekunami wyjechało nad morze – do Jastrzębiej Góry. Pogoda dopisała, nie zabrakło plażowania, chlapania się w wodzie, a także mnóstwa atrakcji, o które postarali się organizatorzy wyjazdu. Z fantastycznymi przewodnikami zwiedzili Akwarium w Gdyni, a także ORP Błyskawica. W Gdańsku uczestnicy zobaczyli Muzeum Bursztynu, podczas spaceru atrakcyjnie zaplanowaną trasą zwiedzili Złotą Bramę, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę czy Bazylikę Mariacką. Punktem wycieczki był także Sopot, a w nim molo i spacer deptakiem. Na Helu w Fokarium podziwiali karmienie fok, spacerowali ścieżką przyrodniczą, podziwiając roślinność krajobrazu. Po fantastycznym wyjeździe opaleni, szczęśliwi i stęsknieni za bliskimi wrócili do domów.

Tegoroczne wakacje dla dzieci uczęszczających do placówki wsparcia dziennego z pewnością były wyjątkowe. Liczne atrakcje, świetnie zaplanowany czas sprawiły, że dzieci bardzo się zintegrowały. Na szczęście pozostały wspomnienia i mnóstwo zdjęć, do których na pewno często będą wracać podczas zajęć w placówce.


Projekt pn. „Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy wiejskiej Gorlice  „Feniks” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
realizowany na podstawie Umowy nr RPMP.09.02.01-12-0356/17-00 z dnia 01.12.2017 r.  przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w GorlicachMapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny