Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Lata 20-te, 30-te w Ropicy Polskiej

Dnia 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej, odbyła się niezwykła podróż artystyczna w lata 20-te ubiegłego stulecia. Licznie przybyłych gości już w progu witały uśmiechnięte i wystylizowane na lata 20., 30. panie – reprezentantki rodziców.
Na początku widzów przywitała Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod batutą Mieczysława Smydy, która grając znane motywy filmowe stworzyła odpowiedni klimat. Po pierwszej części koncertu młodzież szkolna zaprezentowała wspaniały program artystyczny, który poprowadził zebranych na sali w niezwykłą podróż od lat 20. do współczesności przypominając kulturę, stroje, muzykę minionych lat. Można było również podziwiać parę taneczną Agnieszkę i Grzegorza Przybylskich z Gorlickiej Szkoły Tańca. Zebrani w sali widzowie gromkimi brawami nagrodzili młodych artystów. Nad całością tego wspaniałego przedsięwzięcia czuwały nauczycielki p. Dorota Stawiarz oraz Bożena Tumidajewicz, natomiast scenografię przygotował p. Arkadiusz Kapłon.
Na zakończenie odbyła się druga część koncertu w wykonaniu orkiestry z Krynicy. Tym razem można było usłyszeć znane melodie taneczne, walce, tanga.
    Była to wspaniała uczta dla ducha – tak określali to uczestnicy imprezy. Przez cały czas koncertu można było również skosztować wspaniałych słodkości  w kawiarence obsługiwanej przez członkinie Stowarzyszenia.

    Impreza została zrealizowana przez Szkołę Podstawową w Ropicy Polskiej, Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe  Wsi Ropica Polska oraz  Stowarzyszenie „Skrawek Nieba” z Łosia. Oba stowarzyszenia  czynnie włączyły się w przedsięwzięcie dzięki inicjatywom zrealizowanym dla kobiet oraz seniorów w ramach projektów współfinansowanych z FIO oraz Województwa Małopolskiego.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny