Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Wycieczka Seniorów Doliną Popradu

Dnia 4 października 2017 r. grupa seniorów z Ropicy Polskiej, Szymbarku, Kobylanki oraz Dominikowic pojechała na wycieczkę Doliną Popradu. Pierwszym punktem programu była Krynica, gdzie spacerkiem uczestnicy wycieczki odwiedzili najważniejsze miejsca uzdrowiska – pomnik Jana Kiepury, Nowe Łazienki Mineralne, pomnik Nikifora, Romanówkę, Stary Dom Zdrojowy oraz Pijalnię Główną, gdzie był czas na skosztowanie wód mineralnych. Następnie kolejką gondolową wjechano się na Jaworzynę Krynicką i dzięki wspaniałej pogodzie można było podziwiać panoramę Tatr oraz Beskidów.

Następnym etapem wycieczki była Muszyna, gdzie zwiedzono Ogrody Zmysłów. Jest to niedawno powstały park podzielony na siedem stref:  zdrowia, dźwięku, smaku, wzroku, zapachowo – dotykową. Z wieży widokowej umiejscowionej na wzgórzu podziwiać można było barwy ogrodu oraz panoramę Muszyny. Po obiedzie zwiedzono Ogrody Biblijne przepiękne miejsce, w których można się było zrelaksować i wyciszyć. Była to jednocześnie cudowna, żywa lekcja religii. Następnym punktem programu była mofeta – pomnik przyrody nieożywionej.  Wycieczkę zakończyliśmy w Tyliczu w sanktuarium oraz Golgocie, która króluje na wzniesieniu i swym kształtem przypomina wieżę Babel.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna oraz poznawcza, a to dzięki przewodnikowi, który wspaniale potrafił przekazać informacje o zwiedzanych miejscach.

Wycieczka organizowana była przez Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowe w Ropicy Polskiej oraz Dominikowicach w ramach projektu „Integracyjne spotkania wokół historii, tradycji i kultury – Ośrodek Wsparcia dla osób w podeszłym wieku i młodzieży  w Gminie Gorlice”.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny