Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Pracownicy socjalni nagrodzeni

Grażyna Brzeziańska, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach została wyróżniona tytułem Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2015 w kategorii "doświadczenie".

Już po raz piąty wybrano Małopolskich Pracowników Socjalnych Roku 2015.  Nagrody i wyróżnienia podczas konferencji: „Mamy Moc Pomagania. U Źródeł Pracy Socjalnej - Empowerment W Praktyce” wręczył laureatom wicemarszałek Wojciech Kozak.

Wyzwania polityki aktywizacji, podsumowanie projektu „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej, a także praca środowiskowa – o tych tematach rozmawiano podczas konferencji „Mamy Moc Pomagania. U Źródeł Pracy Socjalnej - Empowerment W Praktyce”. Jej najważniejszym elementem było wręczenie nagród w ramach piątej edycji konkursu Małopolski Pracownik Socjalny Roku. O tym, jak ważna jest ich praca, mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.

– Dzisiaj w Krakowie zebrało się grono, w którym najważniejsza jest nie ilość, a jakość. Są Państwo uosobieniem idei wspólnoty i solidarności z drugim człowiekiem. Wartości, które są tak ważne także w samorządzie – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kozak.

W tym roku tytuły Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku można było otrzymać w trzech kategoriach – kapituła konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody główne oraz pięć honorowych wyróżnień. Nagrodę główną w kategorii animacja zdobyła Jadwiga Kwarciak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polance Wielkiej, wyróżnienie – Sebastian Rutkowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Z kolei za największe osiągnięcia w integracji doceniono wyróżnieniami: Monikę Czyż z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Krzysztofa Warchoła z Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie. W ostatniej kategorii – doświadczenie – nagrodę główną otrzymała Halina Pinas z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, a wyróżnienia: Maria Sporysz z Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach oraz Grażyna Brzeziańska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach.

W Małopolsce zatrudnionych jest blisko 2000 pracowników socjalnych. Osoby na tym stanowisku pracują w różnego typu instytucjach pomocy i integracji społecznej, jak np. ośrodkach pomocy społecznej, PCPR, DPS, ŚDS.

Przypomnijmy, że 21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego.


(źródło: UMWM)

na pierwszym zdjęciu Grażyna Brzeziańska czwarta od prawej

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny