Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Święto Niepodległości w Szymbarku (tv)

RELACJA W GORLICE.TV

W Szymbarku odbyły się gminne uroczystości Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one mszą świętą w intencji Ojczyzny. Dalsza część obchodów odbyła się w Domu Ludowym w Szymbarku.


Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice Franciszek Rzeszutek przywitał przybyłych gości: wicestarostę Jerzego Nalepkę, przedstawicieli Rady Powiatu Gorlickiego, wójta gminy Gorlice Ryszarda Guzika, Radnych Rady Gminy Gorlice, dyrektorów Szkół i Przedszkoli, kierowników Jednostek Organizacyjnych Gminy,  sołtysów, mieszkańców Szymbarku, Gminy Gorlice oraz młodzież Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Szymbarku. Gościem specjalnym była młodzież wraz z opiekunami ze Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Dolinie z Ukrainy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Szymbarku Marek Dziedziak wygłosił okolicznościowy wykład, prezentując archiwalne zdjęcia, przedstawiając wydarzenia historyczne związane z Szymbarkiem i ziemią gorlicką. Przedstawiona przez dyrektora "Szymbarska Sztafeta Niepodległości" była pełna cennych faktów i nazwisk znakomitych postaci naszego regionu, którzy swoją pracą, potem walką, a nawet oddając życie, przysłużyli się w walce o niepodległość Rzeczypospolitej.

Artystycznych doznań dostarczył zgromadzonej publiczności występ Zespołu Ludowego "Perła" działający przy Parafii Narodzenia NMP w Dolinie w Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie. Program pt. "Tak kocham Polskę" wywołał prawdziwe wzruszenie wśród zebranych, gdyż taniec i śpiew w wykonaniu młodzieży polskiej z Ukrainy był niezwykle autentyczny jeśli chodzi o tęsknotę i podziw dla Polski. Brawa od publiczności były bardzo zasłużone.

źródło: Halogorlice (więcej zdjęć)


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny