Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Jubileusz 100-lat Paraski Musiał z Bielanki (tv)

RELACJA W GORLICE.TV


W dniu 23 października 2015 r. Pani Paraska Musiał z Bielanki obchodziła Setne Urodziny. Z tej okazji była uroczysta msza święta w cerkwi w Bielance, było wiele życzeń, prezentów oraz spotkanie w gronie najbliższych i władz gminy. Życzenia złożył także wójt gminy Ryszard Guzik, wręczając Jubilatce kwiaty i okolicznościowy list gratulacyjny.


Całe życie Jubilatki naznaczone było ciężką pracą, ale zdrowie dopisuje jej cały czas. Jak wspominają jej najbliżsi - nigdy nie była w szpitalu, je wszystko, nie stosuje żadnej diety, wstaje o szóstej rano, wiara i modlitwa dodaje jej sił, nadal czyta bez okularów, ogląda „M jak Miłość”.


Dostojna Jubilatka od urodzenia mieszka w Bialance, przeżyła dwie wojny światowe, w biedzie wychowała czwórkę dzieci. Dwójka z dzieci już nie żyje, a pani Paraska ma 12 wnucząt, 26 prawnucząt i 11 praprawnucząt.


- Aby przeżyć 100 lat w zdrowiu, trzeba ciężko pracować, bo wtedy lepiej krąży krew, a kto się obija, ten i zdrowie ma słabe, i łapią go choroby – mówi z humorem Pani Paraska Musiał, zdradzając receptę na długowieczność.

źródło: Gazeta Gorlicka


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny