Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Bądź aktywny – biegaj i ćwicz

Bądź aktywny – biegaj i ćwicz!

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowo – rekreacyjnych znajdujących się na terenie Gminy Gorlice.

Obiekty, z których mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy i turyści:

Ścieżka rowerowo – spacerowa - biegnie od granicy Gorlic z Ropicą Polską do Szymbarku pod Kasztel, wzdłuż rzeki Ropy. Ścieżka ma 7 km długość i mogą z niej korzystać piesi i rowerzyści (uwaga! – odcinkami ścieżka prowadzi po drogach gminnych). W dwóch miejscach ustawiono ławy do odpoczynku i kosze na śmieci. Oznakowana została także druga część Szlaku w Zagórzanach i Klęczanach – przez Strzeszyn w kierunku Biecza. Trasa łączy się ze ścieżką w Gorlicach i "Przystankiem Szymbark" - w ramach projektu „Tworzenie ogólnopolskiego produktu turystycznego – małopolski odcinek Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej – etap I”.

"Przystanek Szymbark" (inwestycja realizowana przez Powiat Gorlicki) – pod kasztelem dostępne są już ścieżki spacerowe, siłownia typu cross-fit, ławeczki, mały amfiteatr.

Plac rekreacyjno – wypoczynkowy przy WDK w Szymbarku - na placu znajdują się m.in.: altana, ławki, karuzela i huśtawki. Jest to połączenie placu zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla mieszkańców i turystów.

Zewnętrzna siłownia integracyjna przy Zespole Szkół w Zagórzanach
- jest obiektem składającym się z 7 urządzeń, tworzących 13 odrębnych stanowisk do ćwiczeń. Stworzona została z myślą o integracji środowiska osób niepełnosprawnych z osobami sprawnymi, integracji dzieci i młodzieży z osobami starszymi.
Siłownia składa się z następujących urządzeń:
1. Wycisk + pylon + wyciąg,
2. Wahadło + pylon + narciarz,
3. Prasa nożna + pylon + wioślarz,
4. Biegacz + pylon + orbitrek,
5. Stepper + pylon + twister,
6. Wyciskanie + pylon + wyciąg górny dla niepełnosprawnych,
7. Rowerek skośny dla niepełnosprawnych + pylon.

Punkt widokowy przy ogrodzie dworskim w Kwiatonowicach
(obok budynku wiejskiego) – zagospodarowano tereny zielone o charakterze parkowym, jako miejsce wypoczynku mieszkańców i turystów. Miejsce wyposażone jest w elementy małej architektury, tj. altanę, stół i ławki drewniane, boisko rekreacyjne do siatkówki plażowej, stojaki do parkowania rowerów, kosze na śmieci, alejki i dojście zostały wyżwirowane.

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Dominikowicach
(przy Zespole Szkół)

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny