Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Jubileusz Zespołu Wokalnego „Kantylena”

Jubileusz Zespołu Wokalnego „Kantylena”

21 maja 2015 r. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się jubileuszowy koncert Zespołu Wokalnego „Kantylena” działającego od 10-ciu lat w Zespole Szkół w Szymbarku.

Obecnie zespół liczy 40 osób – uczennic i uczniów szymbarskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Najzdolniejsze solistki i soliści zdobywali w ciągu dekady wiele nagród i wyróżnień w powiatowych i wojewódzkich konkursach wokalnych.

Wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność: obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów i absolwentów, rodziców Zespołu Szkół w Szymbarku. Wśród zaproszonych gości Marek Dziedziak – dyrektor szkoły powitał szczególnie gorąco m.in. Karola Górskiego – starostę Powiatu Gorlickiego, Ryszarda Guzika – Wójta Gminy Gorlice, Jana Przybylskiego - Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego, Aleksandra Augustyna – Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Gorlicach, Franciszka Rzeszutka – Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, ks. Stefana Tabora – proboszcza szymbarskiej parafii i Jerzego Jemiołę – Prezesa Banku Spółdzielczego w Gorlicach.

Tego dnia publiczność miała okazję obejrzeć piękny koncert pt. „Jesteś razem z nami”, z udziałem wielu absolwentów szkoły (Anna Koralik, Wioletta Wąs, Kinga Liszka, Justyna Sokulska), niegdyś grających i śpiewających w zespole, którego twórcą i opiekunem jest od 10 lat Grzegorz Fiega. Zespołowi, który prezentował utwory poświęcone św. Janowi Pawłowi II – patronowi szkoły, towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Grzegorz Fiega – instrumenty klawiszowe, Rafał „Boni” Boniśniak – perkusja, Janusz Zięba – gitara basowa, Mirosław Bogoń – gitara akustyczna, Jakub Cetnarowski – trąbka i Przemysław Cetnarowski – saksofon. Cudownie zabrzmiały na nowo zaaranżowane współczesne pieśni religijne, jak i utwory poetyckie poświęcone Ojczyźnie. Utwory te znalazły się wydanej z okazji jubileuszu pierwszej profesjonalnej płycie „Kantyleny”.
W drugiej części koncertu wystąpił zespół „New Day” – gość specjalny, a zarazem grupa muzycznych przyjaciół szkoły. Ich recital, za sprawą świetnej muzyki i śpiewu Natalii Górki dodał energii widzom. W finale koncertu oba zespoły wystąpiły wspólnie, aby w refrenie wyśpiewać publiczności muzyczne przesłanie, że „… tylko Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem!”

W trakcie koncertu Grzegorz Fiega – twórca zespołu „Kantylena, a zarazem nauczyciel muzyki w szymbarskiej szkole otrzymał z rąk Ryszarda Guzika nagrodę Wójta Gminy Gorlice za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne. Starosta Powiatu Gorlickiego i Wójt Gminy Gorlice skierowali na ręce dyrektora Zespołu Szkół w Szymbarku okolicznościowe listy gratulacyjne.

Organizatorzy koncertu przekazali podziękowania wszystkim sponsorom (Gmina Gorlice, Bank Spółdzielczy w Gorlicach i F.H.U. Horyzont – Krzysztof Lech) i wielu indywidualnym darczyńcom za pomoc w sfinansowaniu tego muzycznego przedsięwzięcia. Podczas spotkania po koncercie była okazja do rozmowy z młodszymi i starszymi muzykami. Uczestnicy koncertu nie kryli radosnych emocji i muzycznych wzruszeń, a przede wszystkim wyrażali dumę z uzdolnionych uczniów, ich opiekuna i efektownej realizacji tego niezwykłego muzycznego projektu.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny