Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Klub Aktywnego Seniora w Dominikowicach

W dniu 17 kwietnia 2013 roku, w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice, odbyło się spotkanie świąteczne dla beneficjentów. Rozpoczęło się ono o godz. 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach. Podczas spotkania dla dzieci oraz ich babć i dziadków wystąpiły z programem artystycznym przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Dominikowicach.

Kolejnym gościem był Pan Bartłomiej Machowski – podróżnik z Krosna, mgr geografii , animator kultury w zakresie turystyki i rekreacji, inicjator wielu spotkań integracyjnych, który przedstawił bardzo interesującą prelekcję na temat pięknych zakątków Europy, omawiając przy tym różnorodność kulturową tych regionów. W czasie przerwy beneficjenci mogli wspólnie pobiesiadować przy świątecznym stole. Atrakcją spotkania był występ Pana Romana Korbicza i pana Mirosława Bogonia, którzy zaprezentowali ciekawy program artystyczny o kulturze łemkowskiej, połączony z warsztatami. Wszyscy zebrani bardzo dobrze się bawili. Dla najmłodszych prowadzone były równoległe warsztaty plastyczne związane z cerkwiami.

W ramach „Klubu Aktywnego Seniora” beneficjenci już 20 IV 2013 wyjadą zwiedzić Kraków oraz obejrzą przedstawienie teatralne w Teatrze Starym pt. „Opera Mleczana”. W czerwcu odbędzie się integracyjny wyjazd do Sandomierza, w którym uczestniczyć będzie aż 100 beneficjentów.


Spotkanie świąteczne potwierdza, że warto organizować dla środowiska lokalnego podobne działania, które dobrze wpływają na integrację starszych osób z młodszymi. Z pewnością były to dla wszystkich niezapomniane chwile.

 


Koordynator projektu Renata DulębaMapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny