Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

VI Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu

Londyn, Barcelona, Warszawa, Krynica …Szymbark. Wiele miast i miejscowości zaznacza się na biegowej mapie świata. Cieszymy się, że Szymbark po raz szósty dołącza do organizacji sportowych imprez, które nabierają rangi dzięki uczestnictwu wielu znakomitych biegaczy oraz coraz liczniejszej grupie amatorów zdrowego stylu życia. Piękna pogoda, radosna atmosfera służyła ponad 160 biegaczkom i biegaczom, wielu kibicom, którzy spotkali się w pod szymbarską szkołą w niedzielę 23 września 2012 r., aby wziąć udział w VI Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu. Młodzi i starsi zawodnicy mieli do wyboru wiele dystansów: od 300 m do 5 km i 8 km w głównych biegach zawodów. Nowością w szymbarskiej imprezie był start zawodniczek w Nordic Walking na dystansie 2500 m.
Miłą niespodzianką było pojawienie się olimpijczyka z Londynu Henryka Szosta, który uświetnił moment wręczania zwycięzcom poszczególnych kategorii medali i pucharów. Nasz najlepszy maratończyk wraz z Wójtem Gminy Gorlice, Panem Ryszardem Guzikiem gratulowali zwycięzcom biegów głównych naszej imprezy, którymi okazali się: wśród kobiet Anna Wojna (ULKS Lipinki), a wśród mężczyzn Grzegorz Czyż (Bogumiłowice k. Tarnowa).
Cieszymy się z pochlebnych opinii uczestników kolejnej edycji biegu, chwalących dobrą organizację, atmosferę i urokliwe, choć trudne szymbarskie trasy. Było to zasługą wielu wolontariuszy – nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Szymbarku oraz darczyńców, którzy wsparli nasz bieg.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny