Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Wieczór kolęd w Zespole Szkół w Stróżówce

Tradycją w działalności wychowawczej i artystycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce jest organizowanie każdego roku, na zakończenie okresu kolędowania, spotkania, podczas którego prezentuje się przedstawienia jasełkowe, śpiewa kolędy i pastorałki, wspomina dawne regionalne zwyczaje Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Występy uczniów Zespołu Szkół dedykowane są babciom i dziadkom, seniorom rodzin, z okazji przypadającego w styczniu ich święta. Nie inaczej było również i w tym roku, w dniu 1 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Stróżówce rozległ się piękny śpiew kolęd i zapanowała ciepła i rodzinna atmosfera, pomimo siarczystego mrozu na zewnątrz.


Wieczór kolęd rozpoczęła grupa uczniów gimnazjum, która pod kierunkiem Siostry Doroty Zając i Pani Beaty Ludwin zaprezentowała nowatorskie i oryginalne Jasełka. Głównym przesłaniem przedstawienia była refleksja nad współczesnością, dla której wspomnienie Narodzenia Pańskiego przechodzi bez echa i obok szybko toczącego się życia.


Następnie na scenie zaprezentowała się grupa wokalna pod kierunkiem Pani Anny Siarkowicz, która zaśpiewała kolędy i pastorałki w żywej, skocznej aranżacji.


Na scenie pojawiła się również śpiewająca rodzina. Łemkowską kolędę „Dzisiaj w Betlejem...” zaśpiewali wspólnie Państwo Iwona i Roman Korbiczowie, wraz ze swoją córką Anią, uczennicą szkoły w Stróżówce.


Nie zabrakło, tego pięknego wieczoru, również wizyty kolędników. Z programem regionalnym „Po kolędzie...” wystąpili chłopcy przygotowani przez Panie Lidią Szydłowską i Małgorzatę Tarsę.


Na koniec spotkania zaprezentowała się gwiazda wieczoru, gość specjalny. W tym roku był to chór kameralny Belfer Singers, pod batutą Pana Tadeusza Mikruta, którego menadżerem jest Pan Stanisław Dziedziak. Najpiękniejsze nauczycielskie głosy powiatu gorlickiego zaśpiewały kolędy, pastorałki, oraz utwory karnawałowe. Występ chóru Belfer Singers został nagrodzony przez widzów owacją na stojąco.


Babcie i dziadkowie, na zakończenie miłego wieczoru, mogli jeszcze zwiedzić niedawno oddaną do użytku salę gimnastyczną wraz z zapleczem i funkcjonalnymi pomieszczeniami dydaktycznymi na piętrze.

Wieczór kolęd w Stróżówce - relacja w Internetowej Telewizji Gorlickiej

 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny