Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Święto Niepodległości i odsłonięcie obelisku w hołdzie poległym

Święto Niepodległości i odsłonięcie obelisku w hołdzie poległym

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Gorlice odbyły się w Kobylance i miały wyjątkowy charakter. Wspólnie organizowali je Wójt Gminy Gorlice, Proboszcz Parafii w Kobylance i Zarząd Koła Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej.

Podczas uroczystości dokonane zostało odsłonięcie i poświęcenie obelisku z tablicą upamiętniającą Rodaków – Żołnierzy Września i walczących na frontach II wojny światowej. Lista zawiera 47 nazwisk.

Obchody rozpoczął okolicznościowy program słowno – muzyczny w kościele parafialnym w Kobylance. Po mszy świętej nastąpił przemarsz z orkiestrą na cmentarz parafialny, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenie obelisku.

Przewodnicząca Koła Marta Krupczak dziękowała za współpracę i pomoc rodzinom, sponsorom i instytucjom. Zwróciła uwagę, że jest to żywa lekcja historii dla młodzieży oraz, że będą się opiekować tym miejscem i spotykać się tu podczas ważnych rocznic.
Wójt Gminy Gorlice Ryszard Guzik podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pięknej lokalnej inicjatywy, upamiętniającej mieszkańców Kobylanki i Dominikowice, którzy walczyli, a często oddali życie za ojczyznę.
W sali Wiejskiego Domu Kultury w Kobylance odbyło się spotkanie zaproszonych gości, rodzin osób upamiętnionych na tablicy i sponsorów.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny