Strona główna

Gmina Gorlice

Organizacje »

Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Dominikowicach

Kwiaty, życzenia i gratulacje towarzyszyły przez cały sobotni wieczór, 18 października 2008 r., członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Dominikowicach. Okazją do świętowania było 60-lecie istnienia organizacji.

Dominikowickie gospodynie mają bogatą i chlubną tradycję. Pierwsze wzmianki o zorganizowanej działalności kobiet pochodzą z ksiąg parafialnych jeszcze z 1890 roku. W tym czasie we wsi założono sklep, powstało kółko rolnicze. Wokół tych miejsc koncentrowało się życie kulturalne wsi.

KGW od zawsze organizowało dla mieszkańców wsi spotkania przy opłatku, Dzień Matki, dożynki, andrzejki. Na początku społeczność bawiła się przy prostych kanapkach i herbacie.

- Kiedy zaczynałam działalność w Kole, pewnie ze trzydzieści lat temu, nie miałyśmy własnego lokum, nie mówiąc o naczyniach. Na wszystkie zabawy czy imprezy przynosiłyśmy własne zastawy – wspomina Józefa Szurek, członkini Koła, dawniej jego przewodnicząca.

Gdy w latach 70. ubiegłego wieku z inicjatywy Tadeusza Patera powstał zespół folklorystyczny „Beskidy”, wiejskim uroczystościom towarzyszyły nie tylko smakołyki kuchni, ale również śpiew i muzyka.

Jak zapewnia przewodnicząca Koła Sabina Krupczak, gospodynie starają się czynnie uczestniczyć w życiu wsi i kontynuować tradycje.

Z okazji Jubileuszu Wójt Gminy Ryszard Guzik i Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Aleksander Kalisz złożyli wszystkim Członkiniom serdeczne życzenia i gratulacje.

Podziękowali za włożony wysiłek na rzecz zachowania kultury i tradycji naszej gminy, życzyli dużo zdrowia i pomyślności oraz dalszych sukcesów w pracy społecznej.

Panie otrzymały od wójta gminy lodówkę i nowe garnki, jako podarunek, który ułatwi im pracę.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny