Strona główna

Gmina Gorlice

Organizacje »

Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Zagórzanach

Piękny jubileusz odbył się 9 maja 2009 r. w Zagórzanach. Koło Gospodyń Wiejskich świętowało 65-lecie działalności. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele, na której zgromadziły się panie wraz z rodzinami, zaprzyjaźnione Koła z gminy Gorlice, zaproszeni goście i mieszkańcy Zagórzan.

Uroczysty obiad odbył się w Wiejskim Domu Kultury. Kwiaty i życzenia przekazali m.in. włodarze powiatu, miasta Gorlice, poseł na Sejm Witold Kochan. Gratulacje, życzenia i podziękowania za pracę społeczną złożyli przewodniczący rady gminy Gorlice Aleksander Kalisz, zastępca wójta gminy Jan Miksiewicz i sołtys wsi Andrzej Gubała. Do życzeń dołączyli prezent potrzebny w działalności Koła, zakupiony przez Urząd Gminy Gorlice – sprzęt AGD.

Zebrani mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu młodzieży z filii OKGG w Zagórzanach oraz wysłuchać pięknego śpiewu samych jubilatek. Na zorganizowanej wystawie Panie zaprezentowały swój dorobek artystyczny i rękodzielniczy. Goście wpisali się do pamiątkowej księgi.

Koło powstało w 1944 roku. Obecnie skupia 42 panie. Przewodniczącą, od prawie 25 lat, jest Zofia Szurek. W swojej działalności skupia się na rozwijaniu działalności kulturalnej na rzecz środowiska i gminy, pielęgnowaniu przyjaźni i wspólnych spotkań, rozwijaniu zainteresowań.

KGW kultywuje dawne obyczaje, tradycje, kulturę i obrzędy regionalne swoich ojców. To dzięki działalności Koła zachowywane są kulturowe wartości zagórzańskiej i gorlickiej ziemi, jej historia, folklor i dziedzictwo kulinarne.

Bezcenny jest wkład Gospodyń Wiejskich w organizację lokalnych uroczystości, które dzięki ich zaangażowaniu nabierają szczególnego, niepowtarzalnego charakteru.

Koło bierze aktywny udział w konkursach palm i pisanek wielkanocnych, wieńców dożynkowych, przeglądach kolędniczych, degustacji potraw regionalnych.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny