Strona główna

Gmina Gorlice

Sport »

Izabela Jajko Mistrzynią Polski w grze podwójnej młodzików w badmintonie

Do rywalizacji stanęło 144 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Mistrzostwa rozgrywane były systemem grupowo - pucharowym.


W turnieju wystąpiła dwójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Orliki” Ropica Polska Izabela Jajko i Piotr Kukuła, którzy zagrali w grach podwójnych. Bardzo wysoką formę zaprezentowała w tym emocjonującym i bardzo wyczerpującym turnieju Izabela Jajko.

 
Iza grając w parze z Agnieszką Szymaszek (UKS ,,Orbitek” Straszęcin) w grze podwójnej dziewcząt wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Młodzików (U-15), a tym samym osiągnęła swój największy sukces sportowy. Ten złoty medal wywalczony w pięknym stylu, z ogromną determinacją i zaciętością, a co najważniejsze- po bardzo mądrze taktycznie rozegranych pojedynkach jest pierwszym, historycznym złotym medalem dla klubu.


Należy podkreślić, iż dziewczyny grały ze sobą pierwszy sezon, a i tak pozostawiły w pokonanym polu pary z czołówki krajowej listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona(Nr.1- Aleksandra Goszczyńska/Urszula Karwowska- Warszawa, Nr.3- Wiktoria Adamek/Izabela Pajek- Ząbkowice Dąbrowa Górnicza/Suchedniów, Nr.5- Aneta Niklas/Oliwia Socha- Bytów/Jelenia Góra oraz Nr.6- Marta Bukowska/Martyna Gostomczyk- Sławno).


Finał gry podwójnej dziewcząt- Izabela Jajko/ Agnieszka Szymaszek (UKS Orliki Ropica Polska/UKS Orbitek Straszęcin) - Wiktoria Adamek/ Izabela Pajek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza/MKS Orlicz Suchedniów), 18:21, 21:10, 21:14


W grze mieszanej z Danielem Knapem(UKS Aktywna Piątka Przemyśl) nasza badmintonistka pokazała również wysokie umiejętności, ale po przegraniu decydujących meczów w grupie nie zdołała dalej awansować.


Debiutant na zawodach tej rangi Piotr Kukuła w grze podwójnej chłopców zaprezentował się z dobrej strony zajmując ostatecznie 17 miejsce, będąc w stawce jednym z najmłodszych uczestników.


Ogromna praca i wysiłek jaką wykonała Iza w ostatnich tygodniach przygotowań do najważniejszego startu w bieżącym sezonie przyniósł wymierny skutek w postaci tytułu Mistrzyni Polski Młodzików, z czego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni.


Serdeczne gratulacje!!!


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny