Strona główna

Gmina Gorlice

Sport »

Renata Kudłata brązową medalistką mistrzostw Polski seniorek w zapasach

Złoty medal w tych MIstrzostwach wywalczyła  Arletta Wałkulska (Dąb Brzeźnica), srebrny medal przypadł Justynie Kruk (Agros Żary), brązowymi medalami Renata podzieliła się z Justyną Barciak (Mazowsze Teresin).

Pierwszy znaczący sukces zanotowała Renata Kudłata w 1997 roku zajmując drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym Uczniowskich Klubów Sportowych w Siedlcach w kategorii wagowej 44 kg.

Pierwszy medal przywiozła z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach rozegranej w dniach 2 - 4 maja 2000 roku w Łodzi. W walce o złoty medal uległa w finale kategorii wagowej 60 kg Emilii Drzewińskiej (Agros Żary). Na najniższym stopniu podium stanęły wtedy: Arletta Wałkuska (Zaborze Zabrze) i Agnieszka Szymczak (Włókniarz Łódź).

Kolejne brązowe medale do swojej kolekcji dorzuciła podczas Mistrzostw Polski Juniorek rozegranych w dniach 12 - 13 kwietnia 2002 roku w Raciborzu, gdzie wywalczyła medal w kategorii wagowej 63 kg oraz podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w dniach 17 - 18 października 2003 roku w Borkowicach w kategorii wagowej 63 kg.

Renata Kudłata odnosiła też sukcesy w zawodach lekoatletycznych. W dniu 28 maja 1998 roku na stadionie w Gorlicach zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, przegrywając z nie byle kim bo z ...  Justyną Kowalczyk z Kasiny Wielkiej. 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny