Strona główna

Gmina Gorlice

Inwestycje »

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego z wizytą w gminie Gorlice (tv)


20 listopada 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w gminie Gorlice Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę wraz z Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwigą Wójtowicz.

Wizyta Marszałka związana była z realizacją na obszarze gminy inwestycji finansowanych z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wizyta rozpoczęła się w Kobylance. Marszałek, wójt oraz zaproszeni goście wraz z najmłodszymi mieszkańcami wsi i wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kobylance, przecięli wstęgę i otworzyli nowoczesny plac zabaw i plenerową siłownię.
Dotacja na utworzenie strefy rekreacji w wysokości 40 tys. zł była nagrodą dla sołectwa Kobylanka, za zajęcie trzeciego miejsce w konkursie „Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2019”.

Następnie w Stróżówce odbyło się uroczyste przekazanie do użytku chodnika przy drodze wojewódzkiej. Kolejny odcinek chodnika ma 366 m. Wartość prac wyniosła 483 tys. zł. 50% wartości zadania finansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

W Szkole Podstawowej w Stróżówce, szacowni goście spotkali się z uczniami, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję program okolicznościowy "Bezpieczna droga do szkoły ".Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny