Strona główna

Gmina Gorlice

Inwestycje »

Inwestycje wykonane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gorlice

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa budynków szkolnych w Klęczanach i Ropicy Polskiej oraz budynku wiejskiego w Kwiatonowicach w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gorlice”

W ramach przebudowy i rozbudowy budynku wiejskiego w Kwiatonowicach dobudowano klatkę schodową, garaż na potrzeby OSP, wymieniony został dach, stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje elektryczne, sanitarne, centralnego ogrzewania. Wykonana została również kotłownia i termomodernizacja budynku. Zagospodarowano otoczenie działki. W ramach projektu w budynku znalazł się sprzęt do ćwiczeń ruchowych dla osób ze schorzeniami kręgosłupa - rower treningowy, stepper, orbitek, bieżnia elektryczna oraz piłki.

Do istniejącego budynku szkoły w Ropicy Polskiej została dobudowana część na potrzeby dydaktyczne – cztery sale lekcyjne. Szkoła została również wyposażona w komputery multimedialne, tablicę interaktywną, projektor multimedialny oraz programy komputerowe do logopedii i dysleksji.

Szkoła podstawowa w Klęczanach została rozbudowana o segment przedszkolny. Powstały dwie sale dydaktyczne, sanitariaty, kuchnia, jadalnia i szatnia.
Szkoła została wyposażona w komputery multimedialne, tablicę interaktywną, projektor multimedialny i programy komputerowe do logopedii i dyslekcji.

Projekt był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny