Strona główna

Gmina Gorlice

Inwestycje »

Pozyskane fundusze na segregację odpadów

Gmina Gorlice otrzymała dotację na projekt pn. „Poprawa funkcjonowania zorganizowanego systemu odbioru odpadów komunalnych w Gminie Gorlice poprzez zakup kontenerów na odpady komunalne” w ramach działania „Podstawowe usługi dla ludności i gospodarki wiejskiej”. W dniu 30 lipca br. w Urzędzie Gminy Gorlice Stanisław Sorys członek Zarządu Województwa Małopolskiego wręczył wójtowi gminy Gorlice Ryszardowi Guzikowi podpisane umowy na realizację zadania.

Całkowita wartość projektu wynosi 94 095 zł, w tym dofinansowanie z PROW 57 375 zł.
Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego zostanie zakupionych 18 kontenerów metalowych o pojemności 7 m3 na odpady komunalne przeznaczonych do segregacji odpadów, służących zorganizowanemu systemowi odbioru odpadów komunalnych. Realizacja operacji przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców. Miejscowości w których będą umieszczone: Bielanka, Bystra, Dominikowice, Kobylanka, Kwiatonowice, Stróżówka, Szymbark.
Kontenery będą posiadać otwory wrzutowe z rozetami gumowymi w klapach i komory z przeznaczeniem na dany surowiec - makulaturę, plastik, szkło. Zakupione kontenery zastąpią istniejące kontenery na mieszane odpady i będą ogólnie dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy Gorlice.

Wójt Uścia Gorlickiego Dymitr Rydzanicz odebrał umowę na dofinansowanie zakupu samochodu do wywozu śmieci komulanych.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny