Strona główna

Gmina Gorlice

Inwestycje

   

Kładka w Ropicy Polskiej otwarta po remoncie

Po dokonanym odbiorze robót na kładce na rzece Ropie w Ropicy Polskiej – przysiółek „Taborówka”, przejście zostało otwarte dla Mieszkańców.
Zakres rzeczowy zadania obejmował wymianę siatki na balustradach, oczyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej, konserwację urządzeń naciągowych lin, wymianę pomostu drewnianego, oczyszczenie i impregnowanie przyczółków. Wykonano dodatkowo poręcz na kładce.
   

Remont figury św. Jana Nepomucena w Kobylance

Gmina Gorlice otrzymała dotację w wysokości 9 000 zł z Województwa Małopolskiego na prace konserwatorskie przy figurze św. Jana Nepomucena z XIX w. w Kobylance (położonej nad potokiem Kotlanka, obok Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego), w ramach konkursu KAPLICZKI MAŁOPOLSKI. Wartość prac wynosi 15 132,50 zł.
   

Kolejne wnioski Gminy Gorlice z dofinansowaniem!

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Szymbark Kasztel - Gmina Ropa oraz ścieżki pieszo-rowerowej w Kobylance Rozbój czy Kwiatonowicach będzie możliwa dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W sumie mamy na ten cel 3 mln zł!
   

Prawie 4,5 mln zł na budowę infrastruktury turystycznej w naszej Gminie!

Gmina Gorlice otrzymała wsparcie finansowe ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - wsparcie dla gmin górskich, dzięki któremu możliwe będzie zrealizowanie budowy wieży widokowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
   

Regulamin uczestnictwa w projekcie OZE klastra energii „Biała – Ropa”

W związku z realizacją projektu pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa” prosimy Mieszkańców biorących udział w projekcie o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa.
   

Nabór do projektu OZE na urządzenia do ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej

W związku z realizacją projektu przez klaster energii „Biała Ropa”, którego celem jest wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii i obniżenie szkodliwych pyłów Gmina ogłasza nabór na urządzenia do c.w.u. oraz c.o.: kocioł na paliwo stałe/pellet drzewny, pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej i instalację solarną do ciepłej wody użytkowej.
   

KOMUNIKAT ws. OZE dla mieszkańców gmin członkowskich klastra "Biała - Ropa”

Informujemy, że Wykonawca instalacji OZE (SANITO  Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie), przystępuje do realizacji zadania pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gmin członkowskich klastra "Biała - Ropa” na terenie Gminy Gorlice.
W najbliższych dniach, z osobami które zadeklarowały udział w projekcie skontaktują się pracownicy Wykonawcy, którzy już na miejscu sprawdzą warunki techniczne i możliwości zamontowania poszczególnych instalacji.    
Umowy na realizację instalacji, w wersji papierowej, przekazane zostaną do każdego z uczestników projektu w sposób korespondencyjny.
   

Zadania inwestycyjne realizowane w 2020 roku (tv)

W 2020 roku w każdej miejscowości Gminy Gorlice prowadzone są zaplanowane zadania inwestycyjne, służące mieszkańcom.
   

Środki z Tarczy 4.0 dla Gminy Gorlice

Gmina Gorlice otrzymała 1 947 413 zł dofinansowania z rządowego programu wsparcia inwestycji - Funduszu Inwestycji Samorządowych!
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach, z rąk Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, Zastępca Wójta - Magdalena Czech, odebrała symboliczny czek.
   

Inwestycje wykonane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gorlice


Zakończyła się realizacja projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa budynków szkolnych w Klęczanach i Ropicy Polskiej oraz budynku wiejskiego w Kwiatonowicach w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gorlice”
[1] [2] [3] [4] [5] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny