Strona główna

Gmina Gorlice

Turystyka » Agroturystyka i baza turystyczna »

Agroturystyka

Badanie statystyczne turystycznych obiektów noclegowych - przypomnienie dla prowadzących

PISMO GUS 2016,  ZAŁĄCZNIK GUS,  

WYKAZ OBIEKTÓW 2019


Gmina Gorlice jest wspaniałym miejscem dla turystów.

Na gości czekają oferujące sielską, rodzinną atmosferę gospodarstwa agroturystyczne, z tradycyjną kuchnią, opartą na zdrowej żywności. Gospodynie podają domowe jedzenie - pierogi z różnym nadzieniem, smalczyk ze swojskim chlebem, własnego wyrobu wędliny, przetwory, ciasta. Gospodarze organizują ogniska i wieczorne biesiady. Gospodarstwa łączą nowoczesność z tradycją. Pobyt na terenie gminy zadowoli zarówno aktywnych młodych ludzi, jak też rodziny z dziećmi i szukających spokoju od zgiełku codziennego dnia.

Goście mogą pomóc w pracach rolnych, domowych i w gospodarstwie - takich jak: sianokosy, kiszenie kapusty, robienie przetworów owocowo - warzywnych, pieczenie chleba. Dzieci mogą zobaczyć zwierzęta domowe, poznać narzędzia rolnicze, pobawić się z psem czy kotem.

Gospodarstwa agroturystyczne położone w gminie Gorlice są doskonałą bazą wypadową na wyprawy piesze, rowerowe i konne.

Łagodne stoki Beskidu Niskiego stwarzają dobre warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej i rowerowej, do uprawiania narciarstwa biegowego, rzeka Ropa umożliwia spływ kajakowy. W lasach można zbierać grzyby i jagody a w czystych rzekach łowić ryby, takie jak: lipienie, pstrągi potokowe, trocie i okonie. Teren ten położony jest na pograniczu narodów, kultur i religii. Wciąż żywa jest kultura
Pogórzan i Łemków.

Lasy dawnej Puszczy Karpackiej oraz sady i ogrody mienią się różnymi kolorami i ukazują piękne krajobrazy. Pejzaże te są wspaniałym miejscem na plenery malarskie i sesje fotograficzne. Spokój i piękno tworzą dobrą atmosferę do pracy twórczej.

Zapraszamy do odwiedzenia gminy Gorlice, gdzie każdy turysta spotka się ze staropolską gościnnością i wspaniałymi warunkami do wypoczynku - o każdej porze roku. 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny