Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

„Piękno, które nie przemija – tradycyjna plastyka obrzędowa”

W dniu 14.12.2012 w Wiejskim Domu Kultury w Szymbarku odbyła się Impreza Podsumowująca realizację projektu „Piękno, które nie przemija – tradycyjna plastyka obrzędowa” – współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

Dożynki Gminne w Szymbarku

W dniu 26 sierpnia 2012 r . w Szymbarku odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym w Szymbarku. Po mszy św. korowód dożynkowy z wieńcami przemaszerował pod Wiejski Dom Kultury.
   

Panorama Kultur w Szymbarku

W Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku, 29 lipca 2012 r po raz dziewiąty odbyła się Panorama Kultur. Atrakcji było wiele i każdy znalazł coś dla siebie.
   

II miejsce dla „Herodów” z Kobylanki w Bukowinie Tatrzańskiej

Grupa kolędnicza „Kobylanie” działająca przy Stowarzyszeniu Kobiet Wsi Kobylanka zajęła II miejsce i otrzymała „srebrną rozetę góralską” i nagrodę pieniężną podczas 40. Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych w ramach Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

"Próba Generalna"

W dniu 25 listopada w Domu Ludowym w Zagórzanach odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Próba Generalna" w wykonaniu Teatru Ludowego z Bobowej.

KONCERT ANDRZEJKOWY

W dniu 20 listopada 2011 r. w Dominikowicach odbył się charytatywny KONCERT ANDRZEJKOWY dla Krystiana. Wystąpili: orkiestra dęta OSP Dominikowice z grupą mażoretek, soliści zespołu „Beskidy” i Monika Bubniak.
   

Jubileusz 20 – lecia powstania i działalności Ośrodka Kultury Gminy Gorlice

W Ośrodku Konferencyjno – Wystawienniczym „Kasztel" w Szymbarku, 29 września 2011 r. odbyła się Jubileuszowa uroczystość 20 – lecia powstania i działalności Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.
   

Lato dzieci i młodzieży w gminie Gorlice

Dla dzieci i młodzieży z gminy Gorlice lato w tym roku obfitowało w szereg atrakcji.
O zabezpieczenie czasu wolnego dla nich zadbali dyrektor wraz z pracownikami poszczególnych filii Ośrodka Kultury Gminy Gorlice i bibliotek. Oprócz bogatej oferty merytorycznej pracy z dziećmi i młodzieżą takiej jak: zajęcia świetlicowe, gry i zabawy, malowanie, wykonywanie robótek ręcznych, zajęcia gastronomiczne, młodzież korzystała z Internetu, nauki tańca towarzyskiego i nowoczesnego oraz gry na instrumentach. Czynnie uczestniczyła w organizowanych środowiskowo inicjatywach społecznych.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny