Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

Kukiz na Koncercie w Kobylance (tv)

7 maja 2017 r. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Kobylance odbył się Koncert Charytatywny. Gwiazdami wieczoru byli: Łukasz Dyczko i Paweł Kukiz z zespołem.
   

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2017 roku w Szymbarku, odbyły się gminne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
   

XXIII Gminne Prezentacje Palm, Pisanek i Stołów Wielkanocnych (tv)

9 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej WDK w Kobylance odbyły się XXIII Gminne Prezentacje Palm, Pisanek i Stołów Wielkanocnych, których głównym celem jest popularyzacja wartości chrześcijańskich, kultywowanie tradycji oraz przekazywanie z pokolenia na pokolenie sposobów wykonywania pisanek i plastyki wielkanocne.
   

Święto Niepodległości

10 listopada 2016 r. odbyły się w Zagórzanach gminne uroczystości Święta Niepodległości.
   

Poetyckie „WICI”

W Bibliotece Publicznej w Kobylance, w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, odbyło się „spotkanie autorskie” z zaproszonymi poetami, pisarzami i tłumaczami literatury pięknej.
   

Dożynki Gminne - Klęczany 2016 (tv)

W niedzielę, 21 sierpnia 2016 r. w Klęczanach odbyły się Dożynki Gminne, zorganizowane przez Gminę Gorlice, OKGG i Zespół Szkół. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta w Kościele Parafialnym w Klęczanach, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe.
   

XIII PANORAMA KULTUR (tv)

24 lipca 2016 r. po raz 13. na terenie Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku odbyła się „Panorama Kultur”. Był atrakcyjny program, tłum ludzi, gorąca atmosfera i śmiech do łez.
   

XVIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego (tv)

                                 
W XVIII Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego, które odbyły się 29 maja 2016 r., uczestniczył dwór w Kwiatonowicach.

W programie zwiedzania znalazły się m.in.: oprowadzanie z gospodarzami, spacer przyrodniczy po zabytkowym ogrodzie, wystawa Z Kwiatonowic dookoła świata, dworski kiermasz lokalnych przysmaków, premiera reedycji książki Liny Bögli AVANTI. Listy z podróży naokoło świata z udziałem Judith Arlt – szwajcarskiej pisarki, tłumaczki i biografki autorki.
   

Uczestniczyliśmy w obchodach 760–lecia Lwowa

W dniach 6 – 8 maja 2016 r. w ramach promocji kultury Polskiej za granicą, we Lwowie, koncertowała Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic wraz z mażoretkami podczas Obchodów 760 – Lecia Miasta Lwowa.
   

Sukces mażoretek "DOMINO" z Dominikowic

Podczas Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej  dziewczęta z grupy "Domino" zdeklasowały swoje rywalki zajmując I miejsca i otrzymały nominacje do Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie - Koźlu.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny