Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

"Pożegnanie lata" w Szymbarku

W niedzielę, 1 września 2019 r., na Przystanku Szymbark odbyła się impreza "Pożegnanie lata" w ramach Galicyjskiej Mozaiki Kulturalnej.
 
Na imprezę przybyło wielu mieszkańców powiatu i gminy, w tym wiele rodzin, dla których przygotowano bogaty program artystyczny i wiele atrakcji.

Na terenie skansenu odbył się targ staroci. W kościele św. Wojciecha koncertował chór ,,Cantabile”.  U stóp Kasztelu, przy alejkach pojawiły się stoiska, na których wystawiono prace artystyczne Ośrodków Kultury i Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenach prezentowały się grupy dziecięce i zespoły regionalne, nagradzane gromkimi brawami. Wystąpiła też orkiestra dęta OSP z Dominikowic, z tańczącymi mażoretkami.

Najmłodsi uczestnicy imprezy brali udział w warsztatach artystycznych i zabawach animacyjnych, jeszcze inni próbowali swoich sił w jeździe w siodle. Najsmaczniejsze regionalne potrawy serwowały Koła Gospodyń wiejskich.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach oraz konkurencje zorganizowane przez OSP. Niemało emocji zapewniła również loteria fantowa.

W Kasztelu przedstawiony został spektakl „Halapacz i Halapaczka”, na scenach zaprezentowały się zespoły „Satisfaction” i „Rush”. Na zakończenie wystąpił znany i lubiany zespół „Billy Goats”.

Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury Gminy Gorlice i Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej, a partnerami: Powiat Gorlicki, Miasto Gorlice, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz MZK Gorlice.


Źródło, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, własne,
Zdjęcia: OKGG/Bogdan Malesza


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny