Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Dożynki Gminne - Bystra 2017 (tv)

RELACJA GORLICE.TV

15 sierpnia 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej odbyły się Dożynki Gminne.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta w Kościele Parafialnym w Bystrej, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe.

Po mszy świętej, barwny korowód, przeszedł na plac przy
Centrum Kształcenia Rolniczego, który poprowadziła Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic, gdzie odbyła się druga część ceremonii dożynkowych.

Licznie przybyłych dożynkowych gości, przedstawicieli władz powiatu gorlickiego, gminy Gorlice, rolników oraz wszystkich mieszkańców przywitał wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik, który w wystąpieniu okolicznościowym podziękował rolnikom za trud i tegoroczne zbiory.

Starostami dożynek byli rolnicy i sadownicy z Bystrej - Państwo Monika i Andrzej Staszyńscy. Wręczyli ono wójtowi gminy tradycyjny bochen chleba i kosz z owocami ze swojego sadu.

Ośpiewanie wieńca na scenie zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bystrej.

Wieńce żniwne zaprezentowało 14 Grup Wieńcowych z terenu gminy: OKGG – FILIA W ZAGÓRZANACH, OKGG – FILIA W KOBYLANCE, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH, OSP i RADA SOŁECKA W BYSTREJ, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA Z KLĘCZAN, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROPICA POLSKA, STOWARZYSZENIE  KOBIET WSI KOBYLANKA, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH DOMINIKOWICE, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH STRÓŻÓWKA, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KWIATONOWICE, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KLĘCZANY, OSP I KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH SZYMBARK, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KOBYLANKA, STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ FOLKLORU „POLANIE” Z KOBYLANKI, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ZAGÓRZANY.

W części artystycznej wystąpili:  Zespół Folklorystyczny BESKIDY z Dominikowic, młodzież z OKGG w Bystrej, orkiestra Dęta OSP i mażoretki z Dominikowic, zespół coverowy – ABBA and BOBEY M.

Podczas imprezy odbyły się wystawy rolnicze i ekologiczne, prezentacje fotograficzne amatorskiej działalności dzieci, młodzieży i dorosłych obrazującą formy i metody pracy instruktorów i bibliotekarzy Ośrodka Kultury Gminy Gorlice. Można było skorzystać z kiermaszu twórczości ludowej, stoisk gastronomicznych i parku rozrywki dla dzieci.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny