Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Dożynki Gminne w Zagórzanach (TV)

RELACJA W GORLICE.TV

W niedzielę, 23 sierpnia 2015 r. w Zagórzanach odbyły się
Dożynki Gminne zorganizowane przez Gminę Gorlice i OKGG.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta w Kościele Parafialnym w Zagórzanach, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Po mszy świętej, barwny korowód  przeszedł na plac przy Zespole Szkół, który poprowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Dominikowic, gdzie odbyła się druga część ceremonii dożynkowych.

Licznie przybyłych dożynkowych gości w tym parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa małopolskiego, powiatu gorlickiego, gminy Gorlice, rolników oraz wszystkich mieszkańców przywitał wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik, który w wystąpieniu okolicznościowym podziękował m.in. rolnikom za trud i tegoroczne zbiory.

Starostami dożynek byli rolnicy z Zagórzan - Państwo Barbara i Janusz Dziki.

Ośpiewanie wieńca na scenie zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zagórzan. Wieńce żniwne zaprezentowało 14 Grup Wieńcowych z terenu gminy: KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ZAGÓRZANY, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH DOMINIKOWICE, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KWIATONOWICE, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROPICA POLSKA, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH SZYMBARK, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KOBYLANKA, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA Z KLĘCZAN, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KLĘCZANY, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH STRÓŻÓWKA, ZESPÓŁ LUDOWY „POLANIE” Z KOBYLANKI, ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „BESKIDY” Z DOMINIKOWIC, STOWARZYSZENIE  KOBIET  WSI KOBYLANKA, OKGG I STOWARZYSZENIE „PERSIINA” Z KOBYLANKI, OKGG – FILIA W ZAGÓRZANACH .

W części artystycznej wystąpili: mażoretki i orkiestra OSP z Dominikowic, młodzież z Zagórzan. Publiczności przypadł do gustu występ Zespołu Cygańskie Gitary z Łodzi.

Na zakończenie odbył się koncert zespołu coverowego ABBA, który porwał widownię do tańca i zabawy do późnej księżycowej nocy.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny