Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

XII Panorama Kultur w Szymbarku (tv)

RELACJA W GORLICE.TV

W dniu 26 lipca 2015 r. w skansenie w Szymbarku odbyła się XII Panorama Kultur,
zorganizowana przez Gminę Gorlice i Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Sołectwem Szymbark.

Tegoroczna impreza połączona była z otwarciem "Przystanku Szymbark", miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów, wybudowanego przez Powiat Gorlicki pod kasztelem w Szymbarku.

W skansenie na przybyłych gości, turystów i mieszkańców czekało wiele atrakcji, występów i prezentacji.


Gwiazdą Panoramy był Zespół LOLEK ORKIESTRA z Zamościa, który żywiołowo wystąpił w kilku odsłonach: "Hetmańscy Sarmaci", biesiada góralska "Hyrcoki", Don Corleone Show - muzyka włoska i LOLO LATINO - muzyka latynoamerykańska. Artyści zachwycili publiczność, którą porwali do zabawy i śpiewu do samego wieczora.

Z programem pieśni i tańców pogórzańskich wystąpił Zespól Folklorystyczny "Beskidy" z Dominikowic, obchodzący w tym roku 30-lecie działalności. Z tej okazji Zespół otrzymał od wójta gminy Ryszarda Guzika list gratulacyjny, a od dyrektora OKGG Franciszka Rzeszutka list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną.

Wystąpili także: Kabaretowa Biesiada Polska z Łodzi i soliści Zespołu KANTYLENA z Szymbarku.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na renowację zabytkowego kościółka w Szymbarku.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny