Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Dożynki Gminne w Kobylance

W niedzielę 24 sierpnia 2014 r. w Kobylance, mimo niekorzystnych warunków pogodowych, odbyły się Dożynki Gminne, które miały niecodzienną oprawę.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta w Kościele Parafialnym w Kobylance, którą odprawił Proboszcz Roman Gierek. Po mszy świętej, barwny korowód wieńców dożynkowych przeszedł do Wiejskiego Domu Kultury w Kobylance, który poprowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach, gdzie odbyła się druga część ceremonii dożynkowych.

Licznie przybyłych dożynkowych gości w tym parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa małopolskiego, miasta i powiatu gorlickiego, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych gminy, rolników oraz wszystkich mieszkańców przywitał wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik, który w wystąpieniu okolicznościowym podziękował m.in. rolnikom za trud i tegoroczne zbiory.

Starostami tegorocznych Dożynek byli Maria i Robert Ludwin z Kobylanki. W naturalnej scenografii ogrodu, swoje wieńce żniwne zaprezentowało 14 Grup Wieńcowych z terenu gminy. Nagrodą dla licznie zgromadzonej publiczności był energetyczny koncert zespołu TERCET EGZOTYCZNY z Wrocławia.

Film gorlice.tv

  Fotorelacja OKGG

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny