Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Koncert Andrzejkowy w Dominikowicach

RELACJA W TELEWIZJI INTERNETOWEJ

 

W niedzielę, 24 listopada 2013 r. w szkole w Dominikowicach odbył się doroczny Koncert Andrzejkowy połączony z obchodami 10 –lecia grupy mażoretek Domino działającej przy filii Ośrodka Kultury Gminy Gorlice w Dominikowicach. 

Program artystyczny przygotowany z tej okazji zgromadził pełną halę widzów, w większości mieszkańców Dominikowic. W trakcie koncertu orkiestry dętej OSP Dominikowice wystąpili także soliści Katarzyna Gajda i Mirosław Dziubina. Grupa mażoretek zapoczątkowała swoją działalność latem 2003 roku. Jej zalożycielem był Roman Korbicz, a pomysłodawcą Jan Kędzior z OSP Dominikowice. Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów jak np. drugie i czwarte miejsce podczas Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej. Przez 10 lat zmieniał się jej skład oraz stroje i rodzaj tańca. Dzisiaj są ozdobą niemal wszystkich imprez w powiecie i poza nim. Zawsze widzimy je uśmiechnięte, radosne i pełne energii. Razem z orkiestrą dętą biorą udział w różnych przeglądach i konkursach.

- Najdłużej bo sześć lat, jest z nami jest Karolina Miarecka, liderka grupy. W grupie do tej pory przewinęło się ponad 40 dziewcząt z Dominikowic i Kobylanki. Obecnie z zespole jest 18 dziewcząt. Dziesięć należy do grupy starszej, a osiem jest w grupie młodszej – informuje Roman Korbicz, kapelmistrz orkiestry.

 


Właśnie podczas jubileuszu, po raz pierwszy zaprezentowała się najmłodsza grupa mażoretek. Całej grupie życzymy kolejnych lat takiego rozwoju oraz wiele tanecznych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń. 

źródło, galeria zdjęć: http://gorlice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2077864,mazoretki-domino-z-dominikowic-obchodzily-jubileusz,id,t.html#7e78cd4692431bfd,1,3,5

 

 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny