Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

X JUBILEUSZOWA PANORAMA KULTUR

W dniu 28 lipca 2013 roku na terenie Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku po raz dziesiąty odbyła się Panorama Kultur. Dopisała nie tylko pogoda, ale również mieszkańcy gminy Gorlice i spędzający w naszym regionie wypoczynek turyści.


Impreza zorganizowana została w ramach projektu „X Jubileusz Panoramy Kultur” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Inwestycje.

 

Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Gorlice - Ryszard Guzik, który wręczył nagrody pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Gorlice: Grażynie Jarkiewicz, Annie Radziak, Małgorzacie Krzemińskiej , Bogdanowi Gorczycy i Bogdanowi Maleszy.

Na scenie prezentowali się: Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic wraz z grupą mażoretek „Domino”, które otrzymały dyplom gratulacyjny i nowe pałeczki z okazji 10-lecia swojej działalności, Regionalny Zespół Taneczny „Spod Pustek” z Łużnej, chór Zoria, Wolna Najemna Kompania Kasztelanii Szymbark.


Prawdziwą ucztę duchową i niezapomnianych przeżyć artystycznych dostarczył uczestnikom Panoramy Kultur koncert Andrzeja Cierniewskiego wraz z zespołem , który zaprezentował się publiczności w nowym repertuarze „Zatęsknimy za miłością”.


Rozgrzana publiczność z entuzjazmem przyjęła występ Kapeli Góralskiej Baciarka z Węgierskiej Górki żywiołowo uczestnicząc we wspólnej zabawie i konkursach. Impreza zakończyła się zabawą w oficynie dworskiej.

 

relacja - Gorlicka Telewizja Internetowa

 

relacja - RTvG

więcej na OKGG


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny