Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Dożynki Gminne w Szymbarku

W dniu 26 sierpnia 2012 r . w Szymbarku odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym w Szymbarku. Po mszy św. korowód dożynkowy z wieńcami przemaszerował pod Wiejski Dom Kultury. Orszak prowadziły mażoretki i orkiestra dęta OSP z Dominikowic.

Zebranych gości przywitał wójt gminy Ryszard Guzik i dyrektor OKGG Franciszek Rzeszutek. Wójt w okolicznościowym wystąpieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę, kultywowanie tradycji rodzinnych i ludowych oraz za wkład w rozwój gminy. Otrzymał od starostów dożynek - Magdaleny i Eligiusza Wszołków tradycyjny bochen chleba.

Następnie rozpoczęły się występy artystyczne m.in. przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Szymbarku, młodzieży z OKGG filia Szymbark oraz występy wszystkich grup wieńcowych zgromadzonych na dożynkach. Atrakcją imprezy był występ kabaretu U BACY z Żywca.

W uroczystościach wzięli udział m.in. senator RP Stanisław Kogut, radny sejmiku województwa małopolskiego Paweł Śliwa, władze powiatu i gminy Gorlice, księża, liczni przedstawiciele mediów oraz rolnicy i mieszkańcy gminy.

Podczas imprezy odbywała się wystawa prac plastycznych, kiermasz rękodzieła artystycznego. Dzieci mogły korzystać z parku rozrywki. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Podczas Dożynek odbywała się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na renowację ołtarza głównego w drewnianym kościółku św. Wojciecha. Nagrodą główną był telewizor LCD ufundowany przez Gminę Gorlice.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny