Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

„Podróże w czasie” - spotkanie w Bibliotece w Kobylance

„Podróże w czasie” - spotkanie w Bibliotece w Kobylance

W okazji Międzynarodowego DNIA KOBIET w Bibliotece Publicznej w Kobylance, odbyło się inne niż tradycyjnie Spotkanie PAŃ, w ramach Europejskiego „Tygodnia z Internetem”.

W spotkaniu uczestniczyły czytelniczki Biblioteki, aktywnie uczestniczące w życiu społecznym swojej „małej ojczyzny”.

Przy skromnie zastawionym stole na tę okazję, w świat wyobraźni i poezji oraz Internetu: - w niecodzienną podróż w czasie, m.in. do Sajgonu i Da Nang w Wietnamie oraz Krainy Robin Hooda tj. Nottingham w Anglii zabrali uczestników – sympatyków Biblioteki w Kobylance goście: Tania Harrop (z d.Rzeszutek) – autorka tomików wierszy: „Krzyk o miłość”, „Na skrzydłach nadziei” oraz „W drodze ku prawdzie”, która będąc żoną i matką tworzy i pisze wiersze na pograniczu poezji i liryki w języku polskim i angielskim; Andrzej Grabowski – poeta i pisarz, publicysta i wydawca, podróżnik, Kawaler Orderu Uśmiechu, Prezes Oddziału Krakowskiego ZLP w Krakowie, pomysłodawca i główny Organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, w ramach której Ośrodek Kultury Gminy Gorlice mógł gościć w placówkach oświatowych i bibliotekach poetów i pisarzy, dziennikarzy i publicystów z kraju i ze świata, tłumaczy wybitnych dzieł literatury polskiej za granicą.

Spotkanie w bibliotece, które poprzedziło spotkanie autorskie naszych gości z młodzieżą gimnazjalną w Zespole Szkół w Kobylance, przebiegało w miłej, serdecznej i przyjaznej atmosferze. Utrwaliło ono w zebranych potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem (również przez Internet ), po to, aby móc się uczyć na nowo - wzajemnie słuchać i wewnętrznie ubogacać, aby we wspólnocie, w której przyszło nam żyć- budować piękniejszą stronę świata.

Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury Gminy Gorlice.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny