Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

"Przygoda z tkactwem"

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice zaprasza na imprezę podsumowującą projekt "Przygoda z tkactwem", która odbędzie się 1 października 2022 r. o godz. 14.00, plac przy OKGG w Ropicy Polskiej.

Ach cóż to był za dzień, barwny, radosny, pełen pozytywnych emocji!
Dziękujemy wszystkim, którzy ten dzień spędzili z nami.

    1 października 2022 r., Ośrodek Kultury Gminy Gorlice zorganizował imprezę TKANIE NA RAMIE, która była podsumowaniem projektu „Przygoda  z tkactwem”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022.                                                                  
W programie znalazła się: wystawa prac tkackich i projekcja filmu, pokaz rękodzieła w wykonaniu Grupy Drapa Paryja z Piwnicznej-Zdrój połączony z  rodzinnymi warsztatami prowadzonymi przez instruktorów OKGG, występy Zespołów Folklorystycznych RUTYCZ i BESKIDY oraz wokalistek z OKGG filia w Bystrej, a także rodzinne konkursy  o tematyce ludowej. Ponadto można było skosztować specjałów  kuchni regionalnej przygotowanych przez panie z KGW z Zagórzan i Kobylanki  oraz Klubu Seniora z Ropicy Polskiej, a także przywołać smak dzieciństwa  w postaci ziemniaka z ogniska.
Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny