Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne »

Dożynki Gminne w Kobylance

Dożynki Gminne w Kobylance

15 sierpnia 2022 roku w Kobylance odbyły się Dożynki Gminy Gorlice. Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą na ołtarzy polowym w sanktuarium w Kobylance, podczas której poświęcono wieńce oraz przyniesione bukiety i kołacze. Wieńce zostały przywiezione przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, przygotowane przez koła gospodyń, zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia, grupy regionalne.

Po mszy barwny korowód dożynkowy w asyście Orkiestry OSP Dominikowice oraz mażoretek DOMINO z Ośrodka kultury Gminy Gorlice, przemaszerował na stadion.

Na uroczystość przybyło wielu gości - przedstawiciele parlamentu, władz województwa, powiatu gorlickiego i gminy Gorlice, rolnicy oraz mieszkańcy gminy.

Na ręce wójta Gminy Gorlice Jana Przybylskiego, starostowie dożynek - Eliza Mendzikowska-Litwa i Przemysław Litwa przekazali symboliczny bochen chleba.

Dożynki były znakomitą okazją do zaprezentowania publiczności wieńców wykonanych przez mieszkańców Gminy Gorlice, jak i podziękowania rolnikom za pomyślne ukończenie żniw, prac polowych, a przede wszystkim docenienie pracy tych, którzy ciężko pracują w rolnictwie.
Wystąpiły zespoły folklorystyczne z gminy Gorlice. W czasie wydarzenia czynne były strefy z atrakcjami dla dzieci, stoiska gastronomiczne KGW.

Wieczorne show, poprzedzone konkursami, należało do zespołu MIG, który przyciągną prawdziwe tłumy. Świętowanie zakończyła zabawa taneczna przy zespole HORYZONT.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny