Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

Zapraszamy na PIKNIK RODZINNY do Bielanki

Gmina Gorlice zaprasza 3 czerwca 2023 r. do Bielanki na PIKNIK RODZINNY Z PRZYGODAMI.
   

Wiwat Trzeci Maj! Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się uroczysta gminna akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Ropicy Polskiej. Po mszy przy dźwiękach marszowych w wykonaniu Orkiestry Strażackiej OSP Dominikowice wszyscy zebrani przemaszerowali do Szkoły Podstawowej, aby wysłuchać i oglądnąć część artystyczną przygotowaną przez pedagogów i uczniów tamtejszej szkoły.
   

MAŁOPOLSKA MARZANNA 2023

Zapraszamy 21 marca 2023 roku o godzinie 10.00 na otwarcie wystawy prac konkursowych "Małopolska Marzanna" do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.
   

"Przygoda z tkactwem"

W Ropicy Polskiej odbyła się impreza podsumowującą projekt "Przygoda z tkactwem", zorganizowana przez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice.
   

KGW z Kobylanki na finale Festiwalu „Polska od Kuchni”

W finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, Gminę Gorlice reprezentowało KGW w Kobylance. Tematem tegorocznego Festiwalu było wesele w polskiej tradycji. KGW brało udział w kategorii Miss Wdzięku KGW do 45 lat oraz w kategorii Konkurs Artystyczny - Różdżka Weselna i Wianki.
   

Dożynki Gminne w Kobylance

15 sierpnia 2022 roku w Kobylance odbyły się Dożynki Gminy Gorlice. Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą na ołtarzy polowym w sanktuarium w Kobylance, podczas której poświęcono wieńce oraz przyniesione bukiety i kołacze. Wieńce zostały przywiezione przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, przygotowane przez koła gospodyń, zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia, grupy regionalne.
   

„PRZYGODA Z TKACTWEM”

Letnia "Przygoda z tkactwem", którą zaproponował Ośrodek Kultury Gminy Gorlice dobiegła końca. Powstały piękne, kolorowe i ciekawe prace. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach tkackich, tworząc włóczkowe arcydzieła pod okiem pani instruktor Agnieszki Bylicy.
   

Małopolski Festiwal Smaku - NATURALNIE!

Zapraszamy na kolejne przystanki lubianego i docenianego nie tylko w naszym regionie Małopolskiego Festiwalu Smaku. W niedzielę 24 lipca zagościmy w Bochni, a 7 sierpnia na Rynku w Gorlicach.
   

Rodzinna Biesiada Wakacyjna w Bielance

W sobotę Rodzinna Biesiada Wakacyjna w Bielance z Łemkowskim Zespołem Folkowym SERENCZA połączona z otwarciem placu zabaw w Bielance.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 2 lipca do Bielanki!
   

Małopolskie Wianki

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Małopolskich Wianków, które odbędą się 19 czerwca w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa  w Szymbarku.
Imprezą poprzedzającą Małopolskie Wianki jest koncert ESLAVO QUARTET, który odbędzie się przy Beskidzkim Morskim Oku 18 czerwca o godzinie 18.30.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [10] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny