Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

"Przygoda z tkactwem"

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice zaprasza na imprezę podsumowującą projekt "Przygoda z tkactwem", która odbędzie się 1 października 2022 r. o godz. 14.00, plac przy OKGG w Ropicy Polskiej. Zapraszamy.
   

Dożynki Gminne w Kobylance

15 sierpnia 2022 roku w Kobylance odbyły się Dożynki Gminy Gorlice. Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą na ołtarzy polowym w sanktuarium w Kobylance, podczas której poświęcono wieńce oraz przyniesione bukiety i kołacze. Wieńce zostały przywiezione przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, przygotowane przez koła gospodyń, zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia, grupy regionalne.
   

„PRZYGODA Z TKACTWEM”

Letnia "Przygoda z tkactwem", którą zaproponował Ośrodek Kultury Gminy Gorlice dobiegła końca. Powstały piękne, kolorowe i ciekawe prace. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach tkackich, tworząc włóczkowe arcydzieła pod okiem pani instruktor Agnieszki Bylicy.
   

Małopolski Festiwal Smaku - NATURALNIE!

Zapraszamy na kolejne przystanki lubianego i docenianego nie tylko w naszym regionie Małopolskiego Festiwalu Smaku. W niedzielę 24 lipca zagościmy w Bochni, a 7 sierpnia na Rynku w Gorlicach.
   

Rodzinna Biesiada Wakacyjna w Bielance

W sobotę Rodzinna Biesiada Wakacyjna w Bielance z Łemkowskim Zespołem Folkowym SERENCZA połączona z otwarciem placu zabaw w Bielance.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 2 lipca do Bielanki!
   

Małopolskie Wianki

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Małopolskich Wianków, które odbędą się 19 czerwca w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa  w Szymbarku.
Imprezą poprzedzającą Małopolskie Wianki jest koncert ESLAVO QUARTET, który odbędzie się przy Beskidzkim Morskim Oku 18 czerwca o godzinie 18.30.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.
   

„PRZYGODA Z TKACTWEM”

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice od marca do października 2022 r. realizuje projekt pod nazwą:PRZYGODA Z TKACTWEM”.
Działania skierowane są do osób ze wszystkich grup społecznych i wiekowych. Udział w projekcie jest bezpłatny
   

Święto chleba w Kwiatonowicach

22 sierpnia 2021 r. w Kwiatonowicach odbyły się  Dożynki Gminy Gorlice. Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się od poświęcenia wieńców oraz kołaczy.
Na ręce wójta Gminy Gorlice Jana Przybylskiego, Starostowie dożynek - Radosława Stężalska i Stanisław Żegleń przekazali symboliczny bochen chleba.
   

Małopolskie Wianki w Szymbarku!

Zapraszamy w niedzielę, 27 czerwca, do skansenu w Szymbarku na Małopolskie Wianki, gdzie będziemy świętować sobótkową noc.
   

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

30 kwietnia 2021 r. w Szymbarku odbyły się gminne uroczystości Święta Narodowego 3 Maja.
Program artystyczny pt. ”Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” przygotowany przez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice przypomniał o drodze do uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz o jej wpływie na czasy obecne.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [10] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny