Strona główna

Gmina Gorlice

Profilaktyka uzależnień » Kampania Profilaktyczna Gminy Gorlice "Wyjść naprzeciw" »

XI Kampania Profilaktyczna "Wyjść naprzeciw" - Szymbark 2016 (tv)

RELACJA GORLICE.TV


Przy Zespole Szkół w Szymbarku 16 czerwca 2016 r. już po raz jedenasty odbyła się Kampania Profilaktyczna Gminy Gorlice pn. „Wyjść naprzeciw”, Stała się ona tradycyjnym, corocznym podsumowaniem działań realizowanych na terenie gminy w obszarze profilaktyki uzależnień.       


Działania te kierowane do młodym mieszańców naszej gminy mają za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, przedstawianie bogatej oferty godziwego spędzania wolnego czasu, uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, różnorodnych zawodach sportowo – rekreacyjnych czy programach profilaktyczno – edukacyjnych.  Sport, zdrowie, muzyka to hasła, które przyświecały imprezie w Szymbarku i zachęcały młodzież do dobrej zabawy.


Wójt Gminy Gorlice witając uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół Gminy Gorlice podziękował za zaangażowanie dzieci i młodzieży w rozgrywkach sportowych, które zaowocowały licznymi sukcesami.

W trakcie imprezy wyróżnieni zostali młodzi sportowcy, nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami za ambicje i wysiłek włożony w wyniki osiągnięte podczas rywalizacji sportowej na szczeblu powiatu i województwa. Puchary i wyróżnienia wręczali im wójt Gminy Gorlice, Ryszard Guzik i przewodniczący rady gminy, Aleksander Kalisz.


Lista uczniów otrzymujących wyróżnienia za osiągnięcia sportowe uzyskane w ramach współzawodnictwa sportowego na szczeblu województwa i powiatu:


ZS w Szymbarku: Klaudia Kusiak, Natalia Machniewicz, Dominika Machniewicz, Bartłomiej Czochór, Jakub Durlak, Kacper Górski, Maksymilian Smołkowicz, Kamil Ziobrowski, Marcin Karpl, Natalia Haluch, Martyna Smołkowicz, Agnieszka Madej, Mariola Kukuła, Karolina Mołda, Klaudia Myśliwy, Natalia Nowak, Angelika Siwiak, Weronika Stawiarz.


ZS w Stróżówce: Weronika Kaleta, Kacper Podwika, Kacper Mikosz, Kacper Markowicz, Maksymilian Kłapsa, Paweł Podolski, Krzysztof Haluch, Dominik Olszewski, Filip Gubała, Eryk Król, Mariusz Janik, Kacper Dobek, Dawid Jarek, Michał Gil


ZS w Dominikowicach: Paulina Gałowicz, Michał Bieszczad, Kamil Gałowicz, Szymon Gądek, Radosław Karaś, Jakub Machowski, Adam Rachwał, Bartłomiej Szura, Jan Wszołek, Michał Wszołek


ZS w Klęczanach: Adrian Przybyłowicz, Arkadiusz Bieleń, Damian Gucfa, Tomasz Wójcicki, Patryk Wielopolski, Marcin Bedus, Krystian Zawadowicz


ZS w Ropicy Polskiej: Adrian Totoś, Kacper Chrząścik, Stanisław Żelazny, Marceli Zawadowicz.


ZS w Kobylance: Natalia Pietrusza, Kacper Haluch, Michał Zieleń.


ZS w Kwiatonowicach:  Bartłomiej Szymczyk, Karol Dziki.W czasie imprezy zakończono XXI Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice, szkoły otrzymały puchary wójta gminy Gorlice.

Klasyfikacja generalna XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej Gminy Gorlice


1   Szymbark          161 pkt

2   Kobylanka         149

3   Stróżówka         132

4    Dominikowice   123

5    Bystra                114

6    Zagórzany         101

7    Klęczany            88

8    Ropica Polska    86

9    Kwiatonowice     31

 

W czasie imprezy wystąpili młodzi artyści z Zespołu Szkół w Szymbarku, podopieczni  nauczyciela Grzegorza Fiegi.


Gwiazdą muzyczną  imprezy był zespół SoundnGrace. Zespół który wdziera się na szczyty polskiej sceny muzycznej, wystąpił w tegorocznym Polsat Hit Festiwalu w Sopocie,  ma na koncie platynowy album „Atom”, natomiast najnowszy, przepiękny utwór „Sens”  szturmuje listy przebojów.

 

Nadchodzi czas wakacji, czas wypoczynku i wolności. Przestrzegamy, że podczas wakacji na młodych ludzi czyha wiele pułapek. Dużo wolnego czasu, powoduje że młodzi ludzie pragną spróbować czegoś nowego i zakazanego. Dlatego apelujemy do nich, by nauczyli się odmawiać, gdy ktoś będzie im proponował alkohol, dopalacze czy papierosy. Przypominamy im o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą czy w lesie,  prosimy o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami,  o zachowanie bezpieczeństwa, gdy poruszają się po drogach pieszo czy rowerem.        

 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne