Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Nagroda "Sapere Auso" dla Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Dominikowice

Rozdano nagrody "Sapere Auso" dla szkół, instytucji oraz stowarzyszeń z Województwa Małopolskiego.
Zaszczytnym tytułem wyróżniono podmioty, które mają szczególny dorobek wychowawczy i realizują program zawarty w sentencji: "sapere auso", co oznacza : „temu, który odważył się być mądrym". Honorową Statuetkę odebrały panie Sabina Kurzawa i Renata Dulęba ze Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Dominikowice
   

Listopadowe spotkanie w filharmonii

27 listopada 2018 r. grupa 52 seniorów z gminy Gorlice udała się do Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Tym razem podziwiano jeden z najlepszych zespołów świata - RUSSIAN NATIONAL BALLET.
   

Wójt powołał swojego zastępcę

Wójt gminy Gorlice Jan Przybylski powołał na stanowisko zastępcy wójta Panią Magdalenę Czech.

   

Aktywne Kobiety w Gminie Gorlice

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Zagórzany realizuje projekt "Aktywne Kobiety w Gminie Gorlice", którego celem jest aktywizacja kobiet zamieszkałych na terenie Gminy Gorlice do podejmowania nowych wyzwań oraz wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności przyczyniające się do czynnego udziału w życiu społecznym i publicznym.
   

Przekazanie obowiązków wójta

Ustępujący wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik wprowadził do gabinetu i przekazał obowiązki obejmującemu urząd wójta Janowi Przybylskiemu.
   

I sesja Rady Gminy Gorlice VIII kadencji

W dniu 22 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Gminy Gorlice VIII kadencji. Radni wybrani w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. oraz wybrany wójt Jan Przybylski, otrzymali od Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Gorlicach zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.
   

„Dzień Seniora”

„Dzień Seniora” to sposobność do spotkania, rozmowy i wzajemnego świętowania ludzi starszych. To wyraz naszego największego szacunku i wdzięczności dla naszych drogich rodziców i dziadków. Europejski Dzień Seniora przypada na 1 października, ale obchodzony jest w różnych, jesiennych terminach. W Gminie Gorlice  spotkanie Seniorów odbyło się 14 listopada 2018 roku w Restauracji Podzamcze  w Gorlicach.

AKADEMIA TWÓRCZOŚCI LOKALNEJ

AKADEMIA TWÓRCZOŚCI  LOKALNEJ  to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Dominikowice w zakresie ekonomizacji.
   

Ostatnia sesja Rady Gminy VII kadencji

W dniu 18 października 2018 r. odbyła się sesja Rady Gminy Gorlice. Była to 37. sesja i jednocześnie ostatnia sesja Rady VII kadencji.
   

IV Spartakiada – Senioriada

W Ropicy Polskiej odbyła się IV Spartakiada – Senioriada zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Dominikowice, w ramach projektu Aktywni Seniorzy w Powiecie Gorlickim.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] ... [16] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny