Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Koncert solidarności z Ukrainą

8 marca świętujemy 200. urodziny Ignacego Łukasiewicza, ale nie zapominamy o naszych przyjaciołach z Ukrainy! Na gorlickim Rynku, o godzinie 18.00 odbędzie się demonstracja poparcia dla Ukrainy - pokażmy, że jesteśmy solidarni! Miło widziane są pokojowe transparenty, czy symboliczne "światełka pokoju".
   

Zmarł Tadeusz Górski

 Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Tadeusza Górskiego - sołtysa wsi Szymbark,         byłego wieloletniego radnego gminy Gorlice i prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach oraz prezesa OSP w Szymbarku, osoby zaangażowanej w życie regionu i Gminy Gorlice.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pogrążonej w smutku Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia składają:
Jan Przybylski Wójt Gminy Gorlice
Mieczysław Skowron Przewodniczący Rady Gminy Gorlice
Rada Gminy Gorlice
oraz Kierownicy i Pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy Gorlice
   

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie

30 września 2021 r. 63 pary z terenu Miasta Gorlice i Gminy Gorlice odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
   

XIII Zlot Zabytkowych Pojazdów

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza w dniach 18 -19.09.2021 r. do Miasteczka Galicyjskiego na XIII Zlot Zabytkowych Pojazdów.
18 września 2021 r. w godz. 12.00 – 16.45 prezentacja pojazdów na parkingu sąsiadującym ze Skansenem Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
   

Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zaprasza

Gmina Grybów Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie zapraszają wszystkich, którzy aktywnie i sportowo chcą spędzić swój wolny czas do obiektów Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.
   

Turystyczne Skarby Małopolski 2021 - głosujmy na naszych!

Trwa II etap konkursu Turystyczne Skarby Małopolski 2021 - głosowanie internautów.
Zachęcamy do oddawania głosów na Szymbark - w kategorii Miejsce z klimatem, a także inne miejsca i aktrakcje związane z rejonem.
Głosowanie trwa do 21 września br.
   

XIV BIEG O PUCHAR SZYMBARSKIEGO KASZTELU

Po raz kolejny na początku jesieni, 18 września 2021 r. Szkoła Podstawowa w Szymbarku i UKS Gryf Szymbark zapraszają wszystkich miłośników aktywności ruchowej i sportu amatorskiego na  Bieg o Puchar Kasztelu, rozgrywany na malowniczej trasie wokół renesansowego dworu obronnego na rzeką Ropą. Impreza ma na celu nie tylko sportową rywalizację na dystansach 5 i 10 kilometrów oraz nordic walking, ale także integrację różnych środowisk biegowych regionu Małopolski i Podkarpacia, także całych rodzin. Oprócz biegów dorosłych rozgrywane będą bowiem biegi dla dzieci i młodzieży.
   

PIKNIK RODZINNY

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach zaprasza wspólnie z Partnerami, m.in. Gminą Gorlice na PIKNIK RODZINNY. 28 sierpnia (sobota) Piknik odbędzie się przy Stanicy Wodnej w Klimkówce. 29 sierpnia (niedziela) na Rynku w Gorlicach. Zapraszamy.
   

W Dominikowicach, przy Szkole Podstawowej pojawiło się serce!

Na placu, obok boiska szkolnego, stanął pojemnik w kształcie serca, przeznaczony do zbiórki plastikowych nakrętek. Zawartość zostanie przekazana Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym lub bezpośrednio rodzicom dzieci z niepełnosprawnością, a uzyskane środki pomogą osobom potrzebującym.
   

Absolutorium dla wójta za wykonanie budżetu 2020

23 czerwca 2021 roku odbyła się XXXI sesja Rady Gminy Gorlice, podczas której odbyła się debata nad raportem o stanie gminy, po której podjęto uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Wójta Gminy Gorlice.
Rada udzieliła też absolutorium Wójtowi Gminy Gorlice Janowi Przybylskiemu z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] ... [16] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny